YEREL
Giriş Tarihi : 17-10-2021 00:42   Güncelleme : 31-10-2021 02:18

Şanlıurfa’nın Tarihi Mekanları Ziyaretçi Akınına Uğradı

Güneydoğu Anadolu Bölgesi içerisinde en çok turistin ziyaret ettiği iller arasında yer alan Şanlıurfa ili bugünlerde turistlerin akınına uğruyor. Balıklı gölü ziyaret eden yerli ve yabancı turistler daha sonrasında şehir merkezindeki otantik mekanları ziyaret ediyor.

Şanlıurfa’nın Tarihi Mekanları Ziyaretçi Akınına Uğradı

 

İnanç turizmi konusunda yoğun bir şekilde ziyaret edilen Şanlıurfa ili uzun bir pandemi sürecinden sonra misafirlerini ağırlamaya başladı.

“Şanlıurfa ilini her insanın mutlaka görmesi gerekiyor”

Şehir merkezindeki tarihi mekanları ziyaret eden ziyaretçiler, daha sonra otantik mekanları gezerek zamanlarını dolu dolu bir şekilde geçiyorlar. Şanlıurfa ilinin turizm açısından çok büyük bir yerleşim alanına sahip olduğunu söyleyen misafirler, “Şanlıurfa iline il dışından geldik. Şanlıurfa’nın her yeri tarihi mekanlarla dolu. İnanç turizmi açısından çok önemli bir yere sahip olan Şanlıurfa ilini her yıl ziyaret etmekteyiz. Böylesine tarihi bir mekanı ziyaret ederken, aynı zamanda manevi bir dünyaya doğru yolculuk yapıyoruz. İnanç turizmi açısından çok farklı bir yere sahip olan Şanlıurfa ilini her insanın mutlaka görmesi gerekiyor. Balıklı gölü ziyaret etmeyenlerin buraları mutlaka görmesi gerekiyor. Ülkemizin birçok ilinde tarihi mekanlar var. Ancak Şanlıurfa ili inanç turizmi açısından çok farklı bir yere sahip bir il. Hz. İbrahim’in Nemrut ile yaşamış olduğu olay ibretlik bir olaydır. Bu tarihi mekanları gezince Hz. İbrahim’in mücadeleci bir yapıya sahip olduğunu anlamış oluyoruz. Hz. İbrahim Nemrut’a karşı öyle bir mücadele sergilemiş ki; o olayı ne zaman hatırlasak duygulanıyoruz. Ayrıca Şanlıurfa ilinde Balıklıgöl, Aynzeliha Gölü, Eyyüp Peygamber Makamı ve Camisi, Rizvaniye Cami, Halil-Ür Rahman Cami, Mevlid-i Halil Külliyesi, Şanlıurfa Kalesi, Gümrük Hanı görülmesi gereken yerlerin başlarında gelmektedir. Bizler Şanlıurfa’yı gezdik, sizlerde bu güzelim şehri mutlaka ziyaret ederek gezmeyi düşünün” dediler.

Haber: Fatma Karakuş