YEREL
Giriş Tarihi : 19-08-2021 14:25   Güncelleme : 19-08-2021 14:25

Şehadetinin Üçüncü Yılında Kahraman Şehitler Anıldı

16 Ağustos 2018 tarihinde Adıyaman Merkeze bağlı Dağ Kuyucak Köyü kırsalında icra edilen operasyon esnasında güvenlik güçlerine takviye için giden Jandarmaya ait zırhlı aracın geçişi sırasında bölücü terör örgütü mensuplarının daha önce yola döşedikleri EYP’nin patlatılması sonucu şehit olan jandarma personellerinden Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan ve Oğuzhan Tekerek şehadetinin üçüncü yılında mevlid-i şerifle anıldı.

Şehadetinin Üçüncü Yılında Kahraman Şehitler Anıldı

Adıyaman şehitleri için Yenipınar Camii’nde düzenlenen mevlit programına, Vali Mahmut Çuhadar, Cumhuriyet Başsavcısı Bozan Çevik, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, bazı kurum amirleri, jandarma ve emniyet personeli ile vatandaşlar katıldı.                    

Öğle namazına doğru başlayan mevlit programında, Müftülük görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve mevlidi şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Vatanın mukaddesatı uğruna canlarını feda eden Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan, Oğuzhan Tekerek ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Okunan mevlid-i şerifin ardından Vali Mahmut Çuhadar, vatandaşlarımızın huzur ve güveni, milletimizin birlik ve beraberliği ile kutsal vatan topraklarının bölünmez bütünlüğü uğruna şehadet mertebesine erişen Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Yılmaz Özer, Jandarma Uzman Çavuşlar Mehmet Kürşat Yılmaz, Tuncer Doğan, Oğuzhan Tekerek ve tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.