GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-11-2021 12:36   Güncelleme : 14-11-2021 21:28

Şehit Aileleri Şanlıurfa’da Duygusal Anlar Yaşadı

Adıyamanlı öğrenci Nazlıcan Uçar arkadaşı Sultan Kargı ile birlikte hazırlamış olduğu “Kadim Şehrimiz Şanlıurfa’da Şehitlerimizi Anıyoruz” adlı projeyi hayata geçirdi. Projenin hayata geçmesiyle birlikte Şanlıurfa Valiliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün katkılarıyla şehit aileleri Şanlıurfa ilinde buluştu.

Şehit Aileleri Şanlıurfa’da Duygusal Anlar Yaşadı

 

Proje kapsamında 14 ilden Şanlıurfa iline gelen şehitlerin aileleri ile yakınları için hazırlanan programa katıldı. 3 gün boyunca süren programda aileler Şanlıurfa ilinin tarihi alanlarını ve şehitlikleri ziyaret etti.

Düzenlenen programa Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, Aile ve Sosyal Hizmetler Şanlıurfa İl Müdürü Hasan Bilici, İl Müdür Yardımcıları Hüseyin İlhan ve Ersan Ersin, Adıyamanlı öğrenci Nazlıcan Uçar, arkadaşı Sultan Kargı, şehit aileleri ve yakınları katıldı.

Programda konuşma yapan Şanlıurfa Vali Yardımcısı Yeliz Yıldızhan, “Kadim Şehrimiz Şanlıurfa’da Şehitlerimizi Anıyoruz” programı kapsamında 14 ilden şehrimize gelen aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerinin katılımıyla düzenlenen şehitleri anma programına katıldık. Bizlerin en önemli görevi vatanı, milleti ve bütün mukaddes değerleri için canını ortaya koyan şehitlerimizi anlamak, hatırlamak ve gelecek nesillere çok iyi şekilde aktarmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi bir kez daha saygıyla, rahmetle ve şükranla anıyorum. Mekanların cennet olsun” dedi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Şanlıurfa İl Müdürü Hasan Bilici ise şehitliğin önemine vurgu yaparak, “Aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet; değerli ailelerine sabır diliyorum. Programımız kapsamında 14 ilden ilimize gelen aziz şehitlerimizin kıymetli ailelerine kadim şehrimizi tanıttık. Düzenlediğimiz programla şehitliği ve şehitlik müzesini ziyaret edilerek aziz şehitlerimiz için dualar okuduk. Sonrasında geniş bir şehir turunun ardından ailelerimizle bir araya geldik. Müdürlük olarak aziz şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet; değerli ailelerine ve aziz milletimize sabır diliyorum. 14 şehirden Şanlıurfa ilimize gelen şehit ailelerimizi ve ailelerini her zaman ilimize bekliyoruz” diye konuştu.

Programda konuşma yapan Nazlıcan Uçar ve Sultan Kargı ise projelerine destek veren Şanlıurfa Valiliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler Şanlıurfa İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederek, Şanlıurfa ilinde başlatmış oldukları projeyi farklı illerde de hayata geçireceklerini ifade ettiler. Konuşmalarının devamında Nazlıcan Uçar ve Sultan Kargı 14 ilden Şanlıurfa iline gelen şehit ailelerine ve yakınlarına teşekkür ettiler.

Şehit aileleri de yakınları adına düzenlenen anlam dolu programlardan dolayı Şanlıurfa Valiliği ile Aile ve Sosyal Hizmetler Şanlıurfa İl Müdürlüğü yetkililerine, Nazlıcan Uçar ve Sultan Kargı adlı öğrencilere minnettar olduklarını vurguladılar.

Haber: Ömer Karakuş