EĞİTİM
Giriş Tarihi : 01-03-2021 01:20   Güncelleme : 10-03-2021 03:28

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda Hafızlık Projesi Toplantısı Yapıldı

İlimizde örgün eğitim ile birlikte hafızlık projesi de yürüten Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulu tarafından 2021-2022 eğitim öğretim yılı için hafızlık ve akademik başarı çalışmaları toplantısı gerçekleştirildi.

Şehit Fazıl Gürs İmam Hatip Ortaokulunda Hafızlık Projesi Toplantısı Yapıldı

 

Toplantıya Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Alagöz, İl Müftüsü Mehmet Taşçı, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, İl Milli Eğitim şube müdürleri, Müftü Yardımcısı ve İl Müftülüğü şube müdürlerinin yanı sıra Adıyaman ÖNDER İmam Hatipliler Derneği Başkanı Ebubekir Turmaz ve Adıyamanlılar Vakfın yöneticileri katılım sağladı. Okul Müdürü Yakup Doğan'ın tanıtım konuşması ile başlayan toplantıda, okulda yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri ile hafızlık projesinin çalışma usul ve esasları görüşüldü.

Toplantıda konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç; toplantının hayırlara vesile olmasını diledikten sonra eğitim öğretim faaliyetleri ile birlikte karakter ve kültür eğitimi konularının da önemli olduğunu, kişilik inşasının üstünde durulması gerektiğini ifade etti.

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin ise; Kendisinin de ilahiyat mezunu olduğunu ve hafızlık projesinin ideal bir noktaya taşınması için her türlü katkıyı sunmaya hazır olduklarını ifade etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Alagöz; Okulumuzun kaliteli bir kadroya sahip olduğunu ve Hafızlık Projesi ile birlikte akademik yönden de başarılı bir okul olduğunu, salgına rağmen başarılı sonuçlar elde ettiklerini ifade ederek katkı sunan tüm paydaşlara teşekkür etti.

İl Müftüsü Mehmet Taşçı; Yetiştirilen hafızların almış oldukları dini eğitim ve başarılı akademik eğitim ile iyi bir rol model olduklarını belirtti.

Adıyaman ÖNDER Başkanı Ebubekir Turmaz; STK olarak projenin topluma anlatılmasında ellerinden gelen katkıyı sunacaklarını belirterek bu projeye emek verenlere teşekkür etti.