YEREL
Giriş Tarihi : 29-03-2022 22:50

Şehit Uzman Çavuş Mahmut Güleş Mevlid-i Şerifle Anıldı

24 Mart 2022 günü İzmir Hava Eğitim Komutanlığı emrinde görevli iken eğitim alanında silah kazası sonucu şehit olan Hava Piyade Uzman Çavuş Mahmut Güleş, şehadetinin üçüncü gününde mevlid-i şerifle anıldı.

Şehit Uzman Çavuş Mahmut Güleş Mevlid-i Şerifle Anıldı

 

Şehit Hava Piyade Uzman Çavuş Mahmut Güleş’in ailesi tarafından Adıyaman merkeze bağlı Doyran Köyünde düzenlenen mevlit programına, şehidin ailesi başta olmak üzere devlet erkanı Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi ve vatandaşlar katıldı.         

Öğle namazına doğru başlayan mevlit programında, Müftülük görevlileri tarafından Kur’an-ı Kerim ve mevlidi şerif okunarak ilahiler seslendirildi. Vatan, bayrak, ezan, namus ve mukaddesat uğruna canlarını feda eden şehit Uzman Çavuş Mahmut Güleş ve tüm şehitler dualarla anılarak Allah’tan rahmet dilendi.

Okunan Mevlid-i Şerif’in ardından Vali Mahmut Çuhadar, Şehit Hava Piyade Uzman Çavuş Mahmut Güleş’in kardeşlerine başsağlığı ve sabır dileyerek, yalnız olmadıklarını ve devlet olarak her zaman yanlarında olacaklarını söyledi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş