YEREL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 02:49   Güncelleme : 04-08-2021 02:15

Seyyid Yusuf Asgar’ın İsmi Dernekte Yaşatılacak

Adıyaman’da yaptığı hayır işleriyle adını sıkça söz ettiren Barış Büyükşahin öncülüğünde Seyyid Yusuf Asgar Türbesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği kuruldu.

Seyyid Yusuf Asgar’ın İsmi Dernekte Yaşatılacak

 

Başkan Barış Büyükşahin, bağlı olduğu Uryan Hızır ocağı evladı Seyyid Yusuf Asgar’ın adını yaşatmak için girişimde bulundu.

Dernek yöneticileriyle birlikte bundan sonra hayır işlerini Seyyid Yusuf Asgar Türbesini Koruma ve Güzelleştirme Derneği çatısı altında yapacaklarını söyleyen dernek başkanı Barış Büyükşahin, “Yapımına devam ettiğimiz Uryan hızır ocağı evladı Seyyid Yusuf Asgar Baba’nın türbenin son aşamasına geldik. Seyyid Yusuf Asgar Baba’nın adını taşıyan ve başkanlığını üstlendiğim derneğimizi kurmuş bulunuyoruz. Öncelikle Seyyid Yusuf Asgar Baba’nın adını, ocağını anmak, yaşatmak ve bir araya gelmek için derneğimizi kurduk. Ayrıca uzun zamandır elimizden geldiği kadar halkımızın desteğiyle yardıma muhtaç ailelerin gönlüne dokunarak insanlarımıza maddi ve manevi destek sağlıyoruz. Bundan sonraki süreçte hem türbenin kutsal ortamında hem de yardıma muhtaç ailelere hep birlikte yüreklerine dokunup acılarına ve mutluluklarına ortak olacağız. Gönlü bizimle olandan Allah razı olsun. Derneğimize yapılacak olan bağışlarla hem inşaat çalışması devam eden türbemizin inşaatını bitireceğiz. Hem de yılın 12 ayı boyunca hayır işlerimize devam edeceğiz. Derneğimiz aktif bir şekilde halkımızın hizmetine açık olacaktır. Yılın 12 ayı boyunca bize ulaşan ve bizleri ziyaret eden herkese kapımız açıktır. Bizler halkımıza hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanlarımızdan almış olduğumuz bir dua her şeye bedeldir. Önemli olan insanlara faydalı olabilmektedir. Ayrıca 0 537 549 12 23 nolu hattan halkımız bana ulaşabilir. Bu hattım sürekli olarak açıktır. İnsanlara yardımcı olabilmek benim ve dernek üyelerim için her şeyden daha önemlidir. Derneğimizin kuruluş aşamasında bizlere destek veren dernek yönetimimize ve üyelerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Haber: Ömer Karakuş