SAĞLIK
Giriş Tarihi : 11-09-2021 11:48   Güncelleme : 23-09-2021 11:31

Suriyeli Emel Elabdulkadir’den Suriyelilere Aşı Çağrısı

Covid-19 salgınını kontrol altına almak amacıyla ülke genelinde olduğu gibi Adıyaman’da da aşılama çalışmaları devam ediyor.

Suriyeli Emel Elabdulkadir’den Suriyelilere Aşı Çağrısı

Ülkelerinde yaşanan iç savaştan dolayı Türkiye'ye sığınan Suriyelilere verilen sağlık hizmetlerinin yanında Covid-19 salgınına karşı da aşı hizmeti de veriliyor.

Arap Kadınlar Birlikte Yaşama Derneği Başkanı Emel Elabdulkadir, Adıyaman’da ikamet eden Suriyelilere aşı çağrısında bulundu.

Kendisi de aşı olan Arap Kadınlar Birlikte Yaşama Derneği Başkanı Emel Elabdulkadir, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi; “Bütün dünyayı derinden etkileyen bu salgını kontrol altına almak için sırası gelen bütün Suriyeli kardeşlerimizin mutlaka aşılarını yaptırmalarını tavsiye ediyorum. Bu özellikle bizlere kucak açan Türkiyeli kardeşlerimize ve bizim birbirimize karşı sorumluluğumuzdur. Biz hep birlikte bu toplumda yaşıyoruz. Hastalığın yayılımını engellemek ve toplumsal bağışıklığın oluşması için bu süreci aşıyla aşacağız İnşallah. Adıyaman’da aşılamanın beklenen seviyeye gelmesi için de tüm Suriyeli kardeşlerimizi aşı yapmaya davet ediyorum”dedi.