GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:19   Güncelleme : 09-11-2021 12:49

Tanıtımı Yapıldı Ancak Projenin Kendisi Yok!

Yakın bir tarihte Adıyaman Belediyesi’nin iç kapısından başlanarak başkan katına kadar bulunan alana masraf yapılmasına rağmen yeni belediye binası projesinden bahsedilmesi vatandaşta şaşkınlık yarattı.

Tanıtımı Yapıldı Ancak Projenin Kendisi Yok!

 

AK Parti’nin Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyete sunum yapan Adıyaman Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, devam eden projeler konusunda sunum yaparken temeli bile kazılmayan yeni belediye binasını tanıttı.

Sunumda sanki temeli kazılarak inşaat çalışması devam eden bir proje varmış gibi tanıtım yapan Belediye Başkanı Süleyman Kılınç, şu şekilde paylaşımda bulundu; “AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki ve beraberindeki heyete görsel sunum eşliğinde yaptığımız ve projelendirdiğimiz hizmetleri anlattık. Ben değil, biz anlayışıyla, imkanlarımızı ve yatırımlarımızı ilimizin her köşesine ulaştırmanın gayretindeyiz. Halkla birlikte, istişareye dayalı, katılımcı ve şeffaf bir yönetim sergiliyoruz.”

Belediye hizmet binasının yetersiz olması nedeniyle her seçim döneminde yıkılarak farklı yerde yapılması gündemde olan kurum binası hakkında hiçbir şekilde gelişme olmazken, proje aşamasında olan bu çalışmanın hangi tarihte hayata geçeceği merak ediliyor. Nüfusu her geçen gün artan Adıyaman’da yeni bir belediye binasının elzem olduğu bir dönemde ne hikmetse yeri dahi tam kesinleşmemiş olan bir projenin sanki temeli kazılmış gibi anlatılmasından sonra sunum anındaki fotoğrafın sosyal medyada paylaşılması vatandaşı şoke etti.

Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşım sonrasında yeni belediye binasının temelinin nerede olduğunu merak eden vatandaşlar, bu projenin bir maketten öteye gitmediğine şahitlik etti. Günümüzde devam eden bir projenin en azından temelinin kazıldığını düşünen vatandaşlar bu projenin zaman kaybetmeden hayata geçmesi gerektiğini düşünüyorlar.

Haber: Ömer Karakuş