GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-06-2022 12:42

TGC Sosyal İşler Komisyonu Selma Selçuker’i Ziyaret Etti

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Sosyal İşler Komisyonu, Cemiyetin kıdemli üyelerinden gazeteci-yazar, Selma Selçuker’i Sanatçı Yaşam Evi’nde ziyaret etti.

TGC Sosyal İşler Komisyonu Selma Selçuker’i Ziyaret Etti

Sosyal İşler Komisyonu üyeleri Hüseyin Irmak, Nevin Akkaya ve Ayşegül Dora’nın yaptığı ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Selma Selçuker şöyle konuştu:

“Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin devam etmesi, Cemiyetin ömürlü ve onu onurlu tutmamız çok mühim. Kuruluşundan bu yana çok değerli kişiler görev aldı. Hepimizin TGC’ye destek olması gerekiyor”

Komisyon Başkanı Hüseyin Irmak ise “Cemiyet’in çok kıymetli gazeteci-yazar üyeleri var. Sosyal İşler Komisyonu, düzenli olarak kıdemli üyeleri ziyaret etmeyi sürdürecek” diye konuştu.

SELMA SELÇUKER KİMDİR?
1928 yılında İstanbul'da doğan Selma Selçuker, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ne bağlı Gazetecilik Bölümü mezunu. Uzun yıllar Dünyanın Sesi Gazetesi'ni çıkardı. Selma Selçuker'in çeşitli gazete ve dergilerde yazıları yayınlandı.  Yazarın özel meraklarından olan "Ses Arşivi"nde; Haldun Taner, Elif Naci, Süreyya Ağaoğlu, Safiye Ayla, Füreya Koral, Bedia Muvahhit ve Vasfı Rıza Zobu gibi önemli yazar ve sanatçılar yer alıyor.  Selma Selçuker, gazeteciliğinin yanısıra; birçok vakıf ve derneğin üyesi. Atatürk'ü ve değerlerini çok yönlü olarak ele alan yazılarıyla ilgi çeken Selçuker, Ata'ya olan duygularını Cumhuriyet'in 75. yılında bir kitapla dile getirdi. Damlayan Hatıralar, Yan Çizenler ve Usta Gazetecilerle Kahve Sohbetleri adlı kitapları yayımlandı. Basın Müzesi’ne olan katkıları nedeniyle TGC’den şükran plaketi alan Selçuker, sürekli  basın kartı taşıyor.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş