YEREL
Giriş Tarihi : 19-11-2020 22:30   Güncelleme : 01-12-2020 01:38

Toplum Destekli Polisten Örnek Davranış

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı olan Toplum Destekli Polis Amirliğinde görev yapan polisler şehir merkezinde yapmış oldukları ziyaretler dışında herhangi bir şekilde karşılaştıkları olumsuz olay anında vatandaşın yanında oluyorlar.

Toplum Destekli Polisten Örnek Davranış

Şehir merkezinde kendilerine bağlı olan mahallerde her gün muhtarı, okul müdürlerini, camilerdeki din görevlilerini, esnafları ve vatandaşları ziyaret eden toplum destekli polisler kimi zaman yolda karşılaştıkları kaza anında yaralılara yardım ederek, halkın teveccühünü kazanıyorlar.

Adıyaman genelindeki 33 mahallede her gün periyodik ziyaretler gerçekleştiren toplum destekli polisler okulları da ziyaret ederek, sorunları olan çocukların ailelerine ulaşarak, neler yapılması gerekiyor ise ilgililerle aileler arasında köprü vazifesini yerine getiriyorlar.

İl genelinde yapmış oldukları sosyal çalışmalarla vatandaşların sürekli olarak yanında olan toplum destekli polislerin gecelerini gündüzlere katmaları mahalle sakinleri tarafından saygıyla karşılanıyor.

Sürekli olarak mahallerde aileleri, muhtarları, camilerdeki din görevlileriyle, okullarda görev yapan yetkilileri ziyaret ederek, günlük raporlarını tutmak olan polislerin meslek sevgisiyle yapmış oldukları çalışmalar takdir toplamaya devam ediyor.

Geçen yıl eğitim ve öğretimin yüz yüze devam ettiği dönemde hayatlarında hiç sinemayı görmeyen çocukları ilk defa sinemada film izletme imkanı sağlayan polislerin yapmış oldukları bu etkinlik velilerinde tarafından da takdir toplamıştı.

Geçen günlerde Eskisaray Mahallesi Gölbaşı Caddesi üzerinde motosikletli kurye ile bir araç sürücüsünün çarpışması sonucunda yaralanan gence ambulans gelene kadar yardım eden trafik ve toplum desteli polislerin bu örnek davranışı vatandaşları duygulandırmıştı. Olay anını gören vatandaşlar hafif şekilde yaralı olan gencin bir dakika bile yanından ayrılmayan polislerin örnek davranış sergilediklerini belirterek, bu polislerin ödüllendirilmesini istediler.

Haber: Ömer Karakuş