SPOR
Giriş Tarihi : 13-05-2022 01:32

TSYD Yönetim Kurulu Başkan Çetin’i Ziyaret Etti

Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şubesi Yönetim Kurulu, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’i makamında ziyaret ederek, Çukurova Belediyespor Kadın Voleybol Takımı’nın Sultanlar Ligi’ne çıkmasından dolayı kutladı.

TSYD Yönetim Kurulu Başkan Çetin’i Ziyaret Etti

TSYD Yönetiminin  göreve yeni başlaması nedeniyle gerçekleşen nezaket ziyaretine Başkan Kerim Hoşfikirer, Asbaşkan Adnan Poyraz, Şube Sekreteri Akif Özdemir,  yönetim kurulu üyesi Doğan Gülbasar ve Hakan Köker ile Şube Müdürü Mehmet Önal katıldı.

Başkan Hoşfikirer, Çukurova Belediyespor’un başarısı ile tüm Adana’nın gurur duyduğunu belirtirken, “Sultanlar ligine çıkmak kolay değil. Ama, orada kalıcı olmak önemli. Bunu başaracağına inanıyoruz.  Bu nedenle şampiyonluk kupasını Adana’ya getiren Çukurova Belediyespor’u ve Adana’ya ilkleri yaşatan Başta sayın başkan Soner Çetin olmak üzere sporcu ve teknik heyeti  kutluyorum” dedi.

 Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin de, yeni göreve seçilen TSYD Yönetim Kurulu’na başarılar dilerken, TSYD ailesinin sporun her zaman içerisinde olduğunu ve Türk sporuna büyük hizmetler verdiğine dikkat çekerken, “Öncelikle sizleri kutluyorum. TSYD Adana ailesinin çok daha büyük işlere imza atacağına inanıyorum. Çukurova Belediyesi olarak her daim sporun içerisinde olduk olmaya da devam edeceğiz. Kadın voleybol takımımız Sultanlar Ligi’ne çıktı. Öyle bir kadro oluşturduk ki, neden ilk 6 olmasın. Hedefimiz kesinlikle Avrupa olacak. Avrupa’da söz sahibi olmuş sporcuları transfer ettik. Adana’nın destek olmasını arzuluyoruz. Voleybol Türkiye’de sevilen bir spor dalı. Çocuklarıyla eşleriyle tribünleri dolduruyorlar. Çukurova’da tesis sıkıntısı var. Bu doğrultuda Spor Bakanlığı’na birçok arsa vererek tesis yapılmasını istedik. En kısa sürede bir Spor Salonunun yapılmasını istiyoruz. Belki bu yıl değil, önümüzdeki yıl kendi salonumuzda oynamayı arzuluyoruz” diye konuştu.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş