YEREL
Giriş Tarihi : 19-07-2021 02:55   Güncelleme : 04-08-2021 02:15

Ülkü Ocaklarında Devir Teslim

Ülkü Ocakları Adıyaman Şube Başkanı Taha Şahin, görevini Mustafa Altın’a devretti. Görev devir teslim programına katılan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım, 3,5 yıl görev yapan Taha Şahin’den görevini teslim alarak Mustafa Altın’a teslim etti.

Ülkü Ocaklarında Devir Teslim

 

Ülkü Ocakları Adıyaman Şube Başkanlığında gerçekleşen görev devri programında açıklamada bulunan Taha Şahin, “3,5 yıldır yapmış olduğum il ocak başkanlığı görevimi Mustafa Altın başkanıma devretmiş bulunmaktayım. Dünyaya Müslüman olarak gözlerini açan, benim için en büyük ikinci hamd ve saadet vesilesi hiç şüphe yok ki bir Türk milliyetçisi ve ülkücü olabilmektir. Hz. Peygamberin (S.A.V’in) sancağını taşıyan ülkücüler; Türk milletinin davasının neferleridir. Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin deyimiyle ifade edecek olursak yaşı Türklüğün yaşıyla eşit olan bu dava; Kızılelma'yı, İlay-ı Kelimetullahı hedeflemektedir. Bu davanın karargahı da Ülkü Ocakları ve Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bizler; henüz çocuk yaştayken Ülkü Ocakları ile tanışıp ülkücü harekete dahil olduk. Hamd olsun ki; bugüne kadar da Adıyaman’da Ülkü Ocaklarımızın her kademesinde vazifede bulunmak bana nasip oldu. Bir teşkilat mensubu olarak girdiğim ocakta; Adıyaman Ülkü Ocakları Başkanlığı vazifesini elimden geldiğince layıkıyla yapmaya gayret ettim. Yaptığımız tüm çalışmalarda gayemiz yalnızca hakkın rızasını kazanmak olmuştur. Bir başarı varsa il ocak yönetimime, bir kusur varsa da şahsıma aittir. Devraldığım bu kutlu bayrağı devretme zamanım gelmiştir. Canım pahasına mücadele ettiğim bu bayrak, inşallah daha da ileriye taşınacaktır. Ben de bir ülkücü olarak; ocak başkanım başta olmak üzere ülkü ocakları genel başkanımızın ve liderimizin emrinde olmaya devam edeceğim. Bu vesileyle birlikte çalıştığımız genel başkanlarımıza, il ocak başkanlarımıza, ilçe ocak başkanlarımıza, belediye başkanımıza, MHP İl Başkanımız Hüseyin Özgün’e ve bizleri mahcup etmeyen bütün ülküdaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Herkesten haklarını helal etmesini diliyor, varsa hakkım helal ediyorum. Makamlar ve kişiler geçicidir, asıl olan davadır. Emin ellerde olan davamız Kızılelma’ya yürürken, bundan sonra da bir nefer olarak gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğim. Özetle ifade etmek isterim ki; yaşasın Ülkü Ocakları!” dedi.

Taha Şahin’in açıklamasından sonra konuşan Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım ise 3,5 yıllık başkanlık görevi nedeniyle Şahin’e teşekkür etti.

Haber: Habibe Uçar