GÜNCEL
Giriş Tarihi : 09-03-2022 23:29

Ünal Turizm Yönetim Kurulundan Yaşanan Kazaya İlişkin Açıklama

Tarsus, Adana, Gaziantep (TAG) Otoyolu’nda tırdan kopan dorsenin yolcu otobüsüne çarpması sonucunda yaşanan kaza olayıyla ilgili yapılan asılsız yorumlar hakkında Adıyaman Ünal Turizm firması yetkilileri tarafından yazılı açıklama yapıldı.

Ünal Turizm Yönetim Kurulundan Yaşanan Kazaya İlişkin Açıklama

 

Olayın basına yansıtıldığı gibi olmadığı, kamuoyundaki kirli bilgilerin aksine araçta sadece bir yaralanın olduğu, bu yaralının ise tırdan kopan dorsenin yolcu otobüsüne çarpmasıyla birlikte araç sürücü olduğu bildirdi.

Tırdan kopan dorsenin otobüs firmalarına ait olan otobüse çarpması sonrasında kazanın yaşandığını vurgulayan Adıyaman Ünal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Sönmüş, bahse konu hakkında gerçekle bağdaşmayan iddiaların gündemi meşgul ettiğini belirtti.

“Bu söylentilerin firmamız adına gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna duyuruyoruz”

Kazanın yaşandığı olay hakkında yazılı açıklama yapan Adıyaman Ünal Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ünsal Sönmüş, olayın basına yansıtıldığı gibi olmadığını belirterek, şu ifadelere yer verdi; “Son günlerde ülkemizde yağan aşırı kar ve hava koşulları havacılık ve karayolları taşımacılığında ciddi sıkıntılar yaşanmış olup, bu konuda Adıyaman Ünal Turizm firması olarak her yolcu seferi öncesi metrolojiden hava tahmin raporu alınmış olup, personellerimiz ile sık sık toplantı yaparak yol güzergahı için gerekli bilgiler verilip gereken tedbirleri almaktayız. Adıyaman Ünal Turizm firması olarak, yüreğimizi yakan kazalardan dolayı derin üzüntü yaşamaktayız. Yaşanan bu kazalar ile ilgili soruşturmaları Adıyaman Ünal Turizm olarak titizlikle ve tüm boyutlarıyla sürdürmekteyiz. Kazayla ilgili işlemler ivedilikle başlatılmıştır. Olay 30.01.2022 tarihinde gerçekleşmiş olup Nurdağı Bölge Trafik Amirliği’nin olay yerinde tutmuş olduğu 2022/15 kaza tutanağında yabancı uyruklu aracın kusurlu olduğu Adıyaman Ünal Turizm firmasına ait olan 02 AU 012 plakalı otobüsün kusursuz olduğu kanıtlanmıştır. Firmamızca olayın yasal ve hukuki takibi hususunda her türlü işlemler gerçekleştirilecek ve her aşamada hassasiyetle takip edilirken, firmamız adına bazı sosyal medyada bazı yayın kuruluşlarında algı operasyonu yapılmaktadır.  Biz Adıyaman Ünal Turizm olarak bu söylentilerin firmamız adına gerçeği yansıtmadığını kamuoyuna duyuruyoruz. Kazanın oluşumunu incelenmekle beraber sürecin en şeffaf haliyle kamuoyuyla paylaşılacağını belirtmek isteriz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Haber: Fatma Karakuş

                     

  

 

 

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş