YEREL
Giriş Tarihi : 23-06-2021 23:40   Güncelleme : 16-07-2021 02:30

Vali Çuhadar’dan Şehit Murat Toprak’ın Ailesine Ziyaret

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, 16 Eylül 2012 tarihinde Bingöl’ün Karlıova ilçesinde güvenliğin sağlanmasına yönelik görev bölgesinden döndükleri esnada PKK bölücü terör örgütü mensuplarının daha önce yola tuzakladıkları patlayıcı maddenin patlatılması sonucu şehit olan Polis Memuru Murat Toprak’ın Kahta ilçesine bağlı Narsırtı Köyündeki ailesini ziyaret etti.

Vali Çuhadar’dan Şehit Murat Toprak’ın Ailesine Ziyaret

 

Şehit Polis Memuru Murat Toprak’ın ailesini ziyaret sırasında Vali Mahmut Çuhadar’a Kahta Kaymakamı Abdil Koç ve Kahta İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Kavak ve Sırrı Köse eşlik etti.

Narsırtı Köyünde Vali Mahmut Çuhadar ve beraberindeki heyeti Şehit Murat Toprak’ın babası Ramazan Toprak karşıladı.

Gerçekleşen ziyarette Şehit Polis Memuru Murat Toprak’ın babası Ramazan Toprak’a yakın ilgi göstererek sohbet eden Vali Mahmut Çuhadar, “şehitlerimizin geride bıraktığı anne-baba ve ailesi devletimizin emanetleridir. Onların haklarını ne yapsak ödeyemeyiz. Vatan onlara minnettardır. Millet ve devlet olarak emanetimize her zaman sahip çıkacağız. Kıymetli şehit ailelerimize kapımız da gönlümüzde her zaman açıktır. Birlik ve dirayetimizin bozulmaması için kanlarıyla canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan kahraman şehidimiz Murat kardeşimize ve tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, diliyorum. Ruhu şad, mekanı cennet olsun”dedi.

Vali Mahmut Çuhadar daha sonra Şehit Polis Memuru Murat Toprak’ın Narsırtı Köyündeki mezarını ziyaret ederek dua etti. Acılı baba Ramazan Toprak’a başsağlığı ve sabır diledi.