YEREL
Giriş Tarihi : 19-02-2022 22:45

Vali Demirtaş’a “112 Günü” Ziyareti

Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, “112 Günü” münasebetiyle 112 Acil Çağrı Merkezi çalışanlarını Makamında kabul etti.

 Vali Demirtaş’a “112 Günü” Ziyareti

Her yıl “112” acil çağrı numarasının farkındalığını artırmaya yönelik Şubat ayının 11’inde kutlanan “112 Günü” dolayısıyla sorumlu Vali Yardımcısı Gürsel Temurci, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Ümran Tanış ve merkez çalışanları, Vali Demirtaş'ı makamında ziyaret etti.

Vali Demirtaş, gerçekleşen ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, en kaliteli ve etkin acil hizmetlerin sunumu konusunda büyük bir özveriyle çalışan 112 Çalışanlarının gününü kutladı.

Ziyaret esnasında kısa bir açıklamada bulunan Vali Demirtaş, kentte asılsız çağrı oranın yüzde 85 seviyesinde olduğuna dikkat çekerek asılsız çağrıların önüne geçmek için toplum olarak herkesin üzerine büyük sorumluluklar düştüğünü söyledi.

Mardin’de 2021 yılında 112 Acil Çağrı Merkezine 1 Milyon 263 bin 519 çağrının yapıldığını belirten Vali Demirtaş, gerek emniyet gerekse de sağlık hizmetleri ile ilgili diğer konularda yapılan asılsız çağrıların telafisi mümkün olmayan mağduriyetler doğurabileceğini, Acil Çağrı Merkezi’nin gereksiz çağrılarla meşgul edilmemesi konusunda vatandaşların duyarlılık göstermelerini istedi.

Vali Demirtaş’a kabullerinden dolayı teşekkür eden 112 Acil Çağrı Merkezi Müdür Vekili Ümran Tanış, 2022 yılında planlanan tanıtım ve bilgilendirme faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş