YEREL
Giriş Tarihi : 31-10-2021 01:25   Güncelleme : 08-11-2021 00:35

Vali Mahmut Çuhadar’a “Muhtarlar Günü” Ziyareti

Adıyaman Köy ve Mahalle Muhtarlarından oluşan yaklaşık 40 kişilik bir heyet 19 Ekim “Muhtarlar Günü” dolayısıyla Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti.

Vali Mahmut Çuhadar’a “Muhtarlar Günü” Ziyareti

Adıyaman’da 19 Ekim Muhtarlar Günü, Hükümet Konağı Bahçesindeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başladı.

Çelenk sunumu sonrası Köy ve Mahalle Muhtarlarından oluşan 40 kişilik bir heyet, Vali Mahmut Çuhadar’ı makamında ziyaret etti.

Muhtarlar Günü dolayısıyla Köy ve Mahalle Muhtarlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mahmut Çuhadar, 19 Ekim’in muhtarlar günü olarak belirlenmesinin muhtarlarımıza verilen önemin bir göstergesi olduğunu ifade etti.

 Muhtarların, vatandaşlarla devlet kurumları arasında köprü vazifesi gördüğünü belirten Vali Mahmut Çuhadar, “Muhtarlarımız devletimizin uç beyleri ve devletin yönetim idaresinin başladığı noktadır. Bundan dolayı yerel demokrasinin en önemli temsilcilerinden olan muhtarlarımızı önemsiyoruz. Sizlerin şahsında tüm muhtarlarımızın “Muhtarlar Gününü” kutluyorum. Mesai arkadaşı olarak gördüğümüz Muhtarlarımız, köy ve mahallelerimizde bizlerin gözü kulağıdır. Her zaman yapacağımız istişare ve doğru tespitlerle en ücra köşeye varıncaya kadar vatandaşlarımıza hizmet etmek için Muhtarlarımızla birlikte çalışmaya devam edeceğiz. Özellikle son iki yıldır tüm dünyayı ve ülkemizi de etkisi altına alan pandemi ile mücadele kapsamında vatandaşlarımızın sağlığının korunması noktasında tüm muhtarlarımız büyük bir özveriyle görev yaptı. Kendilerine teşekkür ediyorum. Bu vesileyle demokrasi zincirinin ilk halkasını oluşturan, devlet ve millet arasındaki en güçlü köprüyü teşkil eden tüm muhtarlarımızın 19 Ekim “Muhtarlar Gününü” kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve görevlerinde başarılar diliyorum” dedi. 

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla gerçekleşen ziyarette Vali Çuhadar, köy ve mahalle muhtarlarını tek tek dinleyerek muhtarlar tarafından dile getirilen sorun ve taleplerle ilgili notlar aldı.