YEREL
Giriş Tarihi : 12-10-2023 23:54   Güncelleme : 12-11-2023 00:38

Varlık Cami İçin Yardım Çağrısı

6 Şubat tarihinde yaşanan depremlerde ağır hasarlı olduktan sonra yıktırılan Varlık Cami’nin yeniden inşası için vatandaşlardan çağrı geldi. Mahallelerinde yaşayan vatandaşların gelir düzeyinin oldukça düşük olduğunu söyleyen Varlık Cami Kur’an Kursu, Taziye Evi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mahmut Karaman, hayırsever vatandaşlara seslendi.

Varlık Cami İçin Yardım Çağrısı

Adıyaman’da yaşanan depremin camilere zarar verdiğini söyleyen Varlık Cami Kur’an Kursu, Taziye Evi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Mahmut Karaman, kendi mahallerinde bulunan Varlık Cami’nin inşasının hayırsever vatandaşların desteği ile olabileceğini vurguladı.

Camilerinin yeniden inşa edilebilinmesi için hayırseverlerin ellerini taşın altına koyması gerektiğini söyleyen Başkan Mahmut Karaman, “Varlık Cami Adıyaman’ın 33 mahallesi içerisindeki Varlık Mahallesinde yer alıyor. 42 yıl önce bu cami yapıldı. Yakın bir tarihte bu camimizin lavabolarını, çevre düzenlemesini ve duvarlarını yapmıştık. Bundan 3 yıl önce şiddetli rüzgardan dolayı camimizin minaresi yıkılmıştı. Depremden önce camimizin minaresi için temelimizi dökmüştük. Depremden sonra ise camimizin tamamı yıkıldı. Mahallemizde yaşayan vatandaşlarımızın maddi durumu iyi olmadığı için cami cemaatimizin yardımlarıyla bu camimizi yeniden yapamayız. Eğer bir hayırseverimiz bu işe el atmazsa bu camimizi yapmamız çok zor. Adıyaman ilimiz çok büyük bir afet yaşadığı için ilimizde kimseden yardım talep edemeyiz. Adıyaman ilimizin dışında yaşayan hayırsever vatandaşlarımız camimizin yapımı için yardımda bulunabilirler. Hayırsever kardeşlerimizden bu konuda yardım bekliyoruz. Öncelikle camimizin temelini kazarak ilk adımı atarsak birkaç yıl içerisinde camimizi hizmete açmış oluruz. Camimizin yeniden inşası için yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarımız 0532 383 53 57 nolu hattan bizlere ulaşabilirler. Camimizin derneği resmi olduğu gibi yapılacak olan yardımlarda resmi olarak evraklara işlenmektedir. Aynı zamanda camimizin bahçesinde bulunan taziye evi de ve Kur’an kursuda ağır hasarlı olduğu için orası da yıkılacak. Camimizle birlikte Kur’an kursumuzu ve taziye evimizi yapmayı düşünüyoruz” dedi.

Haber. Yasin Emre Kaplan

Ömer KarakuşÖmer Karakuş