GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-03-2022 01:23

Vatandaşın Elektrik Faturası İsyanı!!!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK’dan) yapılan açıklamada, 2022 yılı için belirlenen elektrik tarifelerinin Resmî Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girmesinin ardından gelen faturalar vatandaşın isyan etmesine neden oldu.

Vatandaşın Elektrik Faturası İsyanı!!!

 

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan yeni yılda uygulanacak kademeli elektrik tarifesi açıklamasının ardından mesken aboneleri için aylık 150 kilovata kadar olan tüketim miktarı 1 lira 37 kuruş, aylık tüketimi 150 kilovatsaat üzeri olan mesken aboneleri için ise kilovatsaat başına 2 lira 6 kuruş olarak uygulanması tepkilere neden olmaya devam ediyor.

2022 yılı Ocak ayı faturalarının gelmeye başlamasının ardından sosyal medya üzerinden faturalarını paylaşarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar uygulamanın geri çekilmesini istedi.

Hasta çocuğunun yaşamını sürdürebilmesi için elektriği sürekli kullanmak zorunda olduğunu belirten Mehmet Koparal adlı vatandaş, 2022 yılı Ocak ayı faturasının 796 TL gelmesine tepki göstererek, “Değerli dostlar kızım SMA haftası, dört cihaza bağlı. “150 kilovat geçene yüksek fiyat uygulayacağız” dediler. Kızımın hayatta kalması için elektrikle çalışan cihazlara ihtiyacımız var. Bu cihazların çalışmasını bile çok gördüler. Gerisini siz düşünün. Zaten işler göz önünde, ne yapacağımı bilmiyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı.

Elektrik faturasının çok yüksek gelmesini kabul edemeyeceğini belirten vatandaşlardan Abdurrahman Güven, “Evim 2+1, elektrik faturam 725 TL gelmiş. Bu kadarda olmaz” dedi. (İLKHA)

Ömer KarakuşÖmer Karakuş