YEREL
Giriş Tarihi : 17-09-2023 22:25   Güncelleme : 12-10-2023 23:58

Vatandaştan Adliyeye Ek Bina Talebi

Adıyaman Adliye Sarayı’nda yaşanan yer sıkıntısına çözüm bekleyen vatandaşlar adliye yanında bulunan belediyeye ait arsada yeni ek binanın yapılmasını talep etti.

Vatandaştan Adliyeye Ek Bina Talebi

Adliye Sarayı’nın mevcut ve ek bir bina içinde hizmet vermesini isteyen vatandaşlar, mevcut binanın yanında bulunan arsada ek bina yapılması halinde hizmete daha kısa sürede ulaşacaklarını bildirdi.

Adıyaman’da bulunan Adliye Sarayı’nın konum olarak iyi bir yerde olduğunu söyleyen vatandaşlar, adliyeye sığmayan hizmet birimlerinin farklı yerlere taşınması yerine adliyenin yan tarafında bulunan arsaya bir an önce ek hizmet binası yapılmasını vurguladı.

Konuyla ilgili olarak gazetemize açıklamada bulunan vatandaşlar, “Adıyaman ilimizin en merkezi noktasında hizmet veren Adliye Sarayı çok önemli bir konumdadır. Vatandaşlar olarak yürüme mesafesinde olan bu kuruma çok kısa bir sürede kavuşmaktayız. Adıyaman ilimizde nüfus arttığı için mevcut adliyenin bina büyüklüğü yetersiz kalabiliyor. Bu sebepten dolayı adliyenin farklı birimlerinin farklı yerlerde hizmet vereceğini duyduk. Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan Adliye Sarayı’nın hemen yanında bulunan arsanın adliyeye tahsis edilerek yeni bir ek bina yapılmasını vatandaşlar olarak talep ediyoruz” dediler.

Haber: Ömer Karakuş

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş