YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2023 00:00   Güncelleme : 12-11-2023 00:38

Vatandaştan Yön Tabelaları Yenilensin Talebi

6 Şubat tarihinde yaşanan depremden en çok etkilenen illerin başında gelen Adıyaman’da bazı yön tabelalarında yaşanan tahribatların başında Sahabe Safvan Bin Muattal’ın kabrinin yönünü gösteren yön tabelalar geliyor.

Vatandaştan Yön Tabelaları Yenilensin Talebi

Adıyaman şehir merkezinde bulunan Safvan Bin Muattal’ın kabrinin yönünü gösteren yön tabelalarının yeniden yapılarak şehrin farklı noktalarına takılmasını talep eden vatandaşlar, yetkililere çağrıda bulundu.

İlimizde yaşanan depremden dolayı evlerinin, işyerlerinin yıkıldığını söyleyen vatandaşlar, aynı zamanda depremden dolayı bazı tabelalarında hasar gördüğünü ifade ederek, “Adıyaman ilimiz depremden çok kötü bir şekilde etkilendi. Son 500 yılın en büyük depremini yaşamış olduk. Bu depremde evlerimiz, işyerlerimiz yıkıldı. Birçok cadde ve sokak hasar gördü. İnsanlar uzun zaman il dışında yaşamak zorunda kaldı. Samsat ilçemizde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal’ın kabrinin yönünü gösteren yön tabelalarının yeniden düzenlenmesini vatandaşlar olarak talep ediyoruz. Bu konuda yetkililerimizin talebimize cevap vereceğini biliyoruz. Depremden bugüne devletimiz Adıyaman için seferber olmuş durumda. İlimizin yeniden inşası için devlet yetkililerimiz yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Adıyaman ilimizde bulunan ve ülkemizde kabrinin yeri tam olarak bilinen Sahabe Safvan Bin Muattal’ın kabrinin yerini gösteren yön tabelalarının farklı yere takılması gerekiyor. Bu konuda yetkilere çağrıda bulunuyoruz” şeklinde konuştular.

Haber: Ömer Karakuş

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş