GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2022 17:26

Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle İşyerinin Çatısı Çöktü

Adıyaman’da yağan yoğun kar yağışı birçok işyerine zarar verdi. Gece boyunca yağan kar yağışı sonrasında sabah saatlerinde iş yerlerine gelen işyeri sahipleri gördükleri manzara karşısında şaşkına döndü.

Yoğun Kar Yağışı Nedeniyle İşyerinin Çatısı Çöktü

 

Aralıksız bir şekilde yağan kar yağışı nedeniyle işyerinin çatıları çöken işletme sahipleri oldukça yüksek bir meblağda zararla karşı karşıya kaldı. Adıyaman merkezde kafe işletmeciliği yapan Hasan Leblebici, yoğun kar yağışı nedeniyle işyerinin çatısının çöktüğünü söyleyerek yetkililere seslendi.

“Zararımız 350 bin TL civarındadır”

Gazetemize açıklamada bulunarak, işyerinde oluşan zararın boyutlarına değinen Hasan Leblebici, “Son yıllarda pekte görmediğimiz bir kar yağışı Adıyaman’da görüldü. Belki de pekte alışık olmadığımız bir manzara ile karşı karşıya kaldık. Gün boyunca yağan yoğun kar nedeniyle işyerimizin çatısında kar birikmesi olunca bu kar olduğu gibi çatının çökmesine neden oldu. Sabah saatlerinde işyerimize geldiğimizde işyerimizin çatısının tamamen çöktüğünü gördük. Yetkilere telefonla ulaşmaya çalışsak ta işyerimize gelen olmadı. Zararımız 350 bin TL civarındadır. İşyerimizin çatısı elektronik donanımlı olduğu için oldukça yüksek bir maliyete yapmıştık. Bu çatı yazın açılır kışın ise kapanır durumdaydı. Şimdi ise bu çatı bir en kaza dönüşmüş durumda. Bu manzarayı görünce üzülmemek elde değil. Yılların yatırımı ve emeği bir çırpıda kar nedeniyle zarar gördü. Bu zararın tespiti ve yardım yapılması konusunda yetkililerden yardım bekliyoruz. Ülkemizin farklı yerleşim yerlerinde bu gibi durumda afet yardımıyla ailelere ve işyerlerine yardımlar yapılmakta. Bizimde zararımız oldukça çok olduğu için yetkililerden yardım bekliyoruz. Adıyaman genelinde birçok esnaf arkadaşımızın aynı şekilde çatıları çöktü. Onlarda oldukça zor durumdalar. İl genelinde bir tespit yapılarak, işyerleri ve evleri zarar gören insanlara mutlaka devlet yardım yapmalıdır. Aksi taktirde bu afetin yaraları sarılamaz. İşyerimizin çatısının düşme anında bir personelimiz içeride olmasına rağmen çökmenin olmadığı bir alanda olması da bizim için sevindirici bir gelişmedir. Allah muhafaza çalışanımızın üzerine çatı düşmüş olsaydı, kesinlikle bu durumun telafisi olmazdı. Bu sebeple işyerimizde yaşanan afet kazasında ölüm veya yaralanmanın olmaması bizlerin rahat bir nefes almasına neden oldu. Yetkililerden tek beklentimiz yoğun yağan kar yağışı nedeniyle zarar gören insanlara yardım edilmesidir” dedi.

Haber: Sırrı Ergün

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş