GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:31   Güncelleme : 09-11-2021 12:51

Yollar Yapboz Tahtasına Döndü!!

Adıyaman Belediyesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından başlatılan çalışma sonrasında Atatürk Bulvarında bozuk olmayan kaldırımlar ve yollar sebebi bilinmeyen bir nedenle yapboz tahtasına döndü. Şehrin trafik akışının yoğun bir şekilde gerçekleştiği yol güzergahının yeniden değiştirilmesinden sonra trafikte felç oldu.

Yollar Yapboz Tahtasına Döndü!!

 

Vatandaşların yoğun bir şekilde kullandıkları Atatürk Bulvarı’ndaki kaldırımların ve yolun iş makineleri tarafından yerinden söküldüğünü gören vatandaşlar şaşkına döndü.

“Bu yapılan işi israf olarak görüyoruz”

Bozuk olmayan kaldırımların ve yolun yerinden sökülerek yerine yenisinin yapılmasına tepki gösteren vatandaşlar; “Adıyaman ilimizin en yoğun olan bulvarının bozuk olmamasına rağmen yeniden yıkılıp yapılmasına bir anlam getiremiyoruz. Adıyaman Belediyesi bu yolu ve kaldırımı yeniden yaptığı paralarla daha yeni çevre yolları açabilir. Bu yapılan işi israf olarak görüyoruz. Her gün kullandığımız bu yolun sebebi bilinmeyen bir nedenden dolayı yeniden yapılmasının ne gibi bir açıklaması olabilir ki? Bu yol ve kaldırımlar hiçbir şekilde tahrip olmamıştı. Ancak Karayolları Bölge Müdürlüğü ile Adıyaman Belediyesi’nin yetkilileri bu yolu yapboz tahtasına çevirdiler. Böylesine yoğun bir yol iş makineleri tarafından bozulduğu için trafik akışında da bir ağırlık yaşanıyor. Bu durum vatandaşların zaman kaybına neden oluyor. Bu gibi çalışmaları doğru bulmadığımızı belirtmek istiyoruz. Ülke ekonomisi konusunda kısıtlamalara gidildiği bir dönemde sağlam yolların ve kaldırımların yerinden söktürüldüğüne şahit olduk. Bir defa bu yolların ve kaldırımların nesi vardı da yerinden söktürüldü? Bunu anlamak mümkün değil. Adıyaman Belediyesi’nin bir defa şehrin batı kısmını bir uçtan bir uca bağlayacak yeni bir çevre yolunu hizmete açması gerekiyor. Öncelikle Adıyaman Belediyesi yetkililerinin bu yolu biran önce hizmete açması acil bir şekilde gerekmektedir. Altınşehir’den başlayarak Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağlanması gereken bu çevre yolunun bugüne kadar yapılmaması da trafiği adeta felç ediyor. Bu sorunun biran önce çözüme kavuşması gerekiyor” şeklinde konuştular.

Haber: Ömer Karakuş