YEREL
Giriş Tarihi : 13-10-2023 00:03   Güncelleme : 12-11-2023 00:38

Ziya Duranay’dan Depremzede Esnaflara Ziyaret

Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (ESOB) Başkanı Ziya Duranay, 6 Şubat depreminin en derin yaralar bıraktığı Alitaşı mahallesindeki esnafları ve vatandaşları ziyaret ederek, taleplerini dinledi.

Ziya Duranay’dan Depremzede Esnaflara Ziyaret

Alitaşı mahalle muhtarı H. Mustafa İlik ile birlikte esnafı ziyaret ederek, esnaflara yönelik çalışmalar hakkında bilgi veren ESOB Başkanı Ziya Duranay, her zaman esnafın yanında olduklarını bildirdi.

Mahallesine yaptığı ziyaretten dolayı ESOB Başkanı Ziya Duranay’a teşekkür eden Alitaşı mahalle muhtarı H. Mustafa İlik, “Ziya Duranay başkanımız depremde sahada gece gündüz demeden çalışarak deprem mağduru esnaflarımızın daima yanında olmuştur. Devlet ile esnaf arasında köprü görevini üstlenen Ziya Duranay Başkanımız depremde hasar gören Alitaşı mahallesindeki menekşe parkına yapılacak olan çarşı projesine destek verdi. Oda olarak elinden gelen bütün destekleri sağlayacağını, proje kapsamında yer tahsisi için Belediye Başkanımız Süleyman Kılınç’tan destek beklediklerini belirtti. Bizlerde bu projenin bir an önce hayata geçmesini talep ediyoruz. Depremin en çok yaralar bıraktığı mahallerin başında Alitaşı mahallesi geliyor. Ziya Duranay Başkanımızın bu anlamlı ziyaretinden ve bizlere verdiği desteklerden dolayı mahallem ve şahsım adına kendisine teşekkür ediyorum. Bu şehrin böyle çalışkan başkanlara ihtiyacı var” dedi.

Haber: Yasin Emre Kaplan

Ömer KarakuşÖmer Karakuş