YEREL
Giriş Tarihi : 06-07-2024 13:42   Güncelleme : 14-07-2024 01:00

Adıyaman Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı

Bu yıl 2 bin 500 öğrencinin kayıt yaptırdığı Adıyaman Belediyesi Yaz Spor Okulları, 10 yaş kategorisinde yapılan Yüzme Yarışması ile açıldı.

Adıyaman Belediyesi Yaz Spor Okulları Açıldı

Adıyaman Belediyesi Sağlıklı Yaşam ve Spor Kompleksi merkezinde yüzlerce öğrenciye hizmet veren Yaz Spor Okullarının açılışı yapıldı. Açılış törenine; Adıyaman Belediyesi Başkan Yardımcıları Mehmet Tırpan ve Ufuk Bayır, birim müdürleri, il spor dalı temsilcileri, antrenörler, sporcular ve sporcu velileri katıldı.

YAZ SPOR OKULLARINDAN 2 BİN 500 ÖĞRENCİ FAYDALANIYOR

10 yaş kategorisindeki öğrencilerin Yüzme Yarışmaları ile başlayan törenin açılış konuşmasını Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Tırpan yaptı. 6 Şubat depremlerinde büyük yıkıma uğrayan Adıyaman’da deprem travmasını atlatmalarına yardımcı olmak için çocuklara yönelik kültür, sanat ve spor faaliyetlerine ağırlık verdiklerini dile getiren Tırpan, “Daha fazla çocuğa ulaşmak için bu yıl yaz okullarının kapasitesini geniş tutmaya özen gösterdik. Bu kapsamda bu dönem yaz spor okullarımızda toplamda 2 bin 500 öğrencimiz faydalanmaktadır.  Yaz okulu yüzme kurslarımız hemşerilerimiz için hayırlı ve uğurlu olsun. Bu konuda özellikle beden eğitimi öğretmenlerimize, antrenörlerimize, spor eğitmenlerimize teşekkür ediyorum.“ dedi.

“REKOR KATILIMDAN MEMNUNUZ”

Yaz Spor Okullarına gösterilen ilgiden memnun olduklarını kaydeden Spor İşleri Müdürü Ali Yılmaz ise “Her çocuğun en az bir spor dalıyla uğraşması ya da bir spor dalının izleyicisi olma hedefiyle hareket ediyoruz. Çocukların ve gençlerin zihinsel ve bedensel gelişimleri ile sosyalleşmelerine katkı sağlamak, ayrıca yeteneklerini ortaya çıkarmak amacıyla düzenlediğimiz kurslarımıza oldukça yoğun bir talep ve tarihi bir katılım var. Emeği geçen antrenörlerimize ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

AÇILIŞ YÜZME YARIŞMASI İLE BAŞLADI

Açılış töreninden önce gerçekleştirilen 10 Yaş Yaş Yüzme Yarışmasında ise sporcular serbest, kurbağalama, sırt üstü, kelebek yüzme stillerinde ferdi ve karışık bayrak yarışlarında mücadele etti. Dereceye giren sporcular ve takımlar, ödüllerini Adıyaman Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Tırpan'dan aldı.

Karışık bayrak yarışmasında birinci olan 13 yaşındaki Azra Yaşargün de, "Bu imkanları sağlayan belediyemize, antrenörüm Sinem Dinler'e ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş