YEREL
Giriş Tarihi : 29-01-2022 21:51

AGD’li Gençler Divan Toplantısında Buluştu

Anadolu Gençlik Derneği’nde her ay düzenlenen divan toplantısına katılan davetliler gençliğin vizyonu ve misyonu konularında düşüncelerini gençlerle paylaşıyor.

AGD’li Gençler Divan Toplantısında Buluştu

 

Ülkemizde gençliğin milli ve manevi değerlerine bağlı olarak yetişmesi için yoğun bir çalışma yürüten Anadolu Gençlik Derneği (AGD) yöneticileri düzenledikleri etkinliklerle gençliğe önemli hizmetler ediyor.

AGD Adıyaman Şubesi’nde her ay düzenli olarak düzenlenen toplantılarda bir önceki aylarda yapılan çalışmalar ele alınıyor. Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş’ta, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şubesi Merkez İlçe Başkanlığının Ocak ayı divan toplantısına davet edildi.

“Gençlerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz”

Ocak ayında düzenledikleri divan toplantısında açıklamada bulunan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şubesi Merkez İlçe Başkanı Hamza Özer; “AGD ailesi olarak gençliğimizin kötü alışkanlıklardan uzak durması için yıl boyunca etkinliklerimiz oluyor. Okul ziyaretlerimizde çalışmalarımızı eğitimcilerimizle ve öğrencilerimizle paylaşıyoruz. AGD olarak her zaman gençliğimizin vatanına bağlı bir nesil olarak yetişmesi için var gücümüzle çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz. 2 yıldan bu yana devam eden pandemi sürecinin ilk yılında gençlerimizle bir araya gelemezsek bile zoom üzerinden onlarla sohbet ederek sorunlarını dinledik. Hayatın kısmen de olsa normale dönüşmesinden sonra gençlerimizle yeniden bir araya geldik. Gençliğimizin milli ve manevi değerlerine bağlı olması adına yıl içerisinde bir dizi etkinliklerimiz oluyor. Bu etkinliklerimize aynı zamanda gençlerimizin aileleri de katılmakta. AGD’nin bugünlere taşınmasında en büyük emek rahmetli hocamız, Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’a aittir. Bizler Necmettin Erbakan hocamızın bizlere bıraktığı bu kutlu görevi ileriye doğru taşımak adına gençlerimizle bir araya gelmeye devam edeceğiz. Bugün bizlerle birlikte gençlerle buluşan Adıyaman’da Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş’a teşekkür ederiz. Ömer Karakuş, gençlerle hem kendi meslek dalı hem de geçmişteki gençlik buluşmaları hakkında bilgi aktaracak. Geçmiş dönemlerde AGD ailesi içerisinde bulunan arkadaşlarımızı gençlerimizle buluşturmaya devam edeceğiz” dedi.

“AGD gibi önemli bir kuruluş gençlere rehber olmaktadır”

Divan toplantısına davet edilen Ömer Karakuş ise, “Bu anlamlı buluşmadan dolayı AGD ailesine çok teşekkür ediyorum. Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ülkemizde uzun yıllardan bu yana gençliğe hizmet eden önemli bir sivil toplum kuruluşudur. Gençlerin kötü alışkanlardan uzak durması, milli ve manevi değerlerine sahip çıkması adına AGD’nin çok önemli çalışmaları olmuştur. Sosyal ağların hızla hayatımıza girdiği bir dönemde ne yazık ki; gününüz gençliği zamanın büyük bir bölümünü internette geçirmektedir. Böylesine bir durum karşısında ne yazık ki; genç nesil kitap okumak yerine zamanını internette geçirmeyi tercih etmektedir. İşte böylesine bir dönemde AGD gibi önemli bir kuruluş gençlere rehber olmaktadır. Gençlerin gerçek bir idealde yetişmesi için yoğun bir çalışma içerisine giren AGD ailesini kutluyorum. Ayrıca AGD’nin kurulmasında büyük emekleri olan Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı da rahmetle anıyorum. Kendisi o kadar ileri görüşlü bir insandı ki, AGD gibi bir kuruşun kurulmasında emeği oldu. Gençliğin gerçekleri görerek yetişmesinde AGD’nin emeği oldukça çoktur. Bu emekten dolayı da AGD ailesini kutluyorum” dedi.

Haber: Fatma Karakuş

Ömer KarakuşÖmer Karakuş