GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-10-2022 01:37   Güncelleme : 17-10-2022 16:58

Bu Kadar Da Olmaz Dedirten Proje!!

Adıyaman Belediyesi’nin halkın nefes aldığı önemli parklardan olan Eğriçay Parkı’nın bir kısmını Kültür Merkezi ve spor kompleksi yapma kararı mahalle sakinleri tarafından tepki ile karşılandı.

Bu Kadar Da Olmaz Dedirten Proje!!

Dönemin Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan tarafından yapılarak şehir merkezinde büyük bir eksikliği gideren ve yaz aylarında vatandaşların hınca hınç doldurarak dinlenebildiği Eğriçay Parkı’nın bir kısmı Adıyaman Belediyesi tarafından betonlaştırılmak için çevrildi. Eğer proje gerçekleşirse Eğriçay Parkı’nın 12 dönümlük yeşil alanı büyük oranda tahrip edilerek parkın doğal dokusu bozulacak.

Adıyaman Belediyesi’nin şehirde yeşil alan oluşturmak yerine hazır parkı yıkarak betona çevirme projesi “Bu kadarda olmaz” dedirtirken, Sümerevler Mahallesi sakinleri de bu karara tepki gösterdi. Adıyaman Belediyesi’nin sessiz sedasız kimseye duyurmadan ‘Ben yaptım oldu’ mantığıyla hareket ettiğini belirten mahalle sakinleri Eğriçay Parkı’na yazık olacağını ifade ederek, Adıyaman Belediyesi’nin bu yanlıştan dönmesi gerektiğini söyleyerek; “Yeşil alanı koruması gereken Adıyaman Belediyesi bunun tam tersini yaparak onlarca ağacı ve yeşil alanı yok edecek. Yeşili keserek şehircilik yapacak olan belediye, insanlara nefes aldırmak yerine yapılmış yeri bozacak” dediler.

Haber: Ömer Karakuş

Ömer KarakuşÖmer Karakuş