YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2022 21:38

Esnaftan Gazetecilere Anlamlı Jest

Adıyamanlı esnaflardan Tadı Gerçek Çiğköfte sahibi Ahmet Uzun, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecileri işyerine davet ederek, basın emekçilerinin gününde sürpriz yaptı.

Esnaftan Gazetecilere Anlamlı Jest

 

Gazeteciler esnaf Ahmet Uzun’un daveti üzerine gittikleri işyerinde kendileri için hazırlanan ve aynı zamanda özel olarak yoğrulan çiğköfte ikramından dolayı Uzun’a teşekkür etti.

Davete GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, Gündem Gazetesi imtiyaz sahibi Sait Akbaş, Gazete Yaman imtiyaz sahibi Yılmaz Çoban, Gazetemiz Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ömer Karakuş katıldı.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazetecileri işyerine davet eden Ahmet Uzun’a teşekkür eden GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, “İlimizde uzun yıllardan bu yana halkımıza hizmet veren Ahmet Uzun, bizleri kendi işyerine davet etti. Gazeteci meslektaşlarımla birlikte Ahmet Uzun’un işyerine gittik. Böylesine bir günde anlamlı davetinden dolayı Ahmet Uzun’a çok teşekkür ederim. Ayrıca çiğköfte sektörü ilimizin tanıtımına katkı sağlamaktadır. İlimizde uzun yıllardan bu yana çiğköfte sektöründe hizmet veren Ahmet Uzun özel davetlerde ve TV kanallarındaki programlarda yoğurduğu çiğköftelerle ilimizi en iyi şekilde tanıtmaktadır” diye konuştu.

“Bizleri unutmayan Adıyamanlı esnafımız Ahmet Uzun’a ayrıca çok teşekkür ederiz”

İlimizle özdeşleşen çiğköftenin kendi günlerinde gazetecilere ikramda bulunmasından dolayı Ahmet Uzun’a teşekkür eden gazeteciler, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bizleri düşünerek davet eden Tadı Gerçek Çiğköfte sahibi Ahmet Uzun örnek bir davranışa imza attı. Bizler yıl içerisinde yoğun bir mesaide çalışmaktayız. Gazetecilik mesleği yoğun olarak çalışan bir meslek grubudur. Bizler hayatın her anındaki olayları haber metinlerimize taşıyoruz. Kimi zaman üzücü bir habere giderken, kimi zaman ise neşeli haberlere de gittiğimiz oluyor. Habercinin her anında nereye gideceği belli olmadığı için mesaisi de yoktur. Fakat gazetecilik mesleği insanın zevk aldığı bir meslek dalı olduğu için insanların bu meslekten kopması da mümkün değildir. Yıl içerisinde 10 Ocak tarihinde gazetecilerin hatırlanması adına “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” adıyla etkinlikler düzenlenmektedir. Böylesine bir günde bizleri hatırlayarak davet eden devlet büyüklerimize çok teşekkür ederiz. Bu yıl bizler için düzenlenen davetlerin yanı sıra bizleri unutmayan Adıyamanlı esnafımız Ahmet Uzun’a ayrıca çok teşekkür ederiz. Adıyamanlı esnafımız Ahmet Uzun ilimizde çiğköfte sektöründe markalaşmış bir isimdir. Bizleri kendi günümüzde davet ederek, bizlere bir sürpriz yaptı. Ahmet Uzun’un işyerine geldiğimizde bizler için özel olarak yoğurduğu çiğköfteyi bizlere ikram etti. Böylesine değerli esnaflarımızın biz gazetecileri onura etmesi bizleri ziyadesiyle mutlu etti. Bu anlamlı davetinden dolayı Ahmet Uzun’a çok teşekkür ederiz” dediler.

“Gazeteci emektarları işyerime davet ederek onlara bir sürpriz yaptım”

Gölbaşı Caddesi’ndeki “Tadı Gerçek Çiğköfte” adlı işyerine gazetecileri davet eden işyeri sahibi Ahmet Uzun ise, “Uzun yıllardan bu yana çiğköfte sektörü içerisinde yer almaktayım. İlimizde ve il dışında uzun yıllar devlet erkanına çiğköfte yoğurdum. İlimize gelen misafirlere de çiğköfte yoğurarak, çiğköfteyi farklı damak tatlarında sunmuş oldum. Geçmişten bugüne bu sektörde farklı bir tadı müşterilerimize kazandırdım. Basınımız ise bizlerin sesidir. İlimizin tanıtımına en büyük katkıyı basın vermiştir. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle gazeteci emektarları işyerime davet ederek onlara bir sürpriz yaptım. İşyerime gelen gazetecilere çiğköfte ikramında bulundum. Basın emekçilerimiz halkımızın haber alabilmesi için gece gündüz demeden yoğun bir şekilde çalışıyorlar. Onları unutmamak ve yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etmek için onları onura etmek istedim. Davetimi kırmayarak işyerime gelen bütün gazetecilere teşekkür ederim. Yeni açmış olduğum işyerime bütün Adıyaman halkımızı beklerim. Halkımız 0530 511 51 12 nolu hattan bana ulaşabilirler” dedi.

Haber: Emine Karakuş

 

 

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş