YEREL
Giriş Tarihi : 01-10-2022 14:48   Güncelleme : 17-10-2022 16:54

Gazeteci Fethi Akar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Uzun yıllar İstanbul’da çeşitli basın yayın kuruluşlarında çalışan Adıyamanlı gazeteci Fethi Akar, kanserle verdiği mücadeleye yenik düşerek, hakka yürüdü. Gazeteci Fethi Akar’ın cenaze namazına meslektaşları, Adıyamanlı hemşerileri ve yakınları katıldı. Fethi Akar’ın cenazesi İstanbul Fatih Camisi’nde kılınan namazın ardından Habipler Yayla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Gazeteci Fethi Akar Son Yolculuğuna Uğurlandı

Fethi Akar Kimdir?

Gazeteciliğe Fotospor Gazetesi’nde stajyer muhabir olarak başladı. Bir süre radyo programcılığı yaptı. Daha sonra HBB Televizyonu Haber Merkezi’nde televizyon gazeteciliğine geçiş yaptı. Karadeniz TV, Kanal 6, Flash TV, Star, TGRT, Kanal T, ATV, Kanal 7 televizyonlarının haber merkezleri ve program bölümlerinde çalıştı. Son olarak Medya Siyaset isimli haber sitesinde yazıyordu.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu, Fethi Akar’ın ölümü nedeniyle bir mesaj yayınladı. Mesajda “Değerli meslektaşımız Fethi Akar’ı kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar başarıyla hizmet veren Fethi Akar’ın ailesinin, dostlarının ve meslektaşlarının acısını paylaşıyor, sabır diliyoruz” denildi.

Haber: Ömer Karakuş

Ömer KarakuşÖmer Karakuş