EĞİTİM
Giriş Tarihi : 13-03-2022 16:43

Kaymakam İhsan Ayrancı’dan Köy Okullarına Ziyaret

Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte köy okullarını ziyaret ederek, bir dizi incelemelerde bulundu.

Kaymakam İhsan Ayrancı’dan Köy Okullarına Ziyaret

 

Köy okullarında öğrencilerle ve öğretmenlerle bir araya gelen Gölbaşı Kaymakamı İhsan Ayrancı, öğrencilerin eğitim gördükleri okulları ziyaret etti.

Yapılan ziyarette Kaymakam İhsan Ayrancı, sınıfları gezerek her bir öğrenci için özenle hazırlanan hediyeleri, beraberinde bulunan heyetle birlikte takdim ederek tüm öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Okul ziyaretlerine devam eden Kaymakam İhsan Ayrancı, beraberinde bulunan heyet ile birlikte Balkar Beldesi İlkokulu’nu, Ortaokulunu, Karaburun Köyü İlkokulu’nu ve Ortaokulu’nu, Yukarıkarakuyu İlkokulu’nu ziyaret ederek eğitim faaliyetleri ile ilgili incelemelerde bulundu.

Okulların genel durumu ve okullarda yürütülen eğitim ve öğretim faaliyetleri hakkında okul idarecileriyle ve öğretmenlerle görüşme gerçekleştiren Kaymakam İhsan Ayrancı okulların ihtiyaçları ile ilgili talepleri dinledi.

Yapmış olduğu okul ziyaretlerinde sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya gelen Kaymakam İhsan Ayrancı, öğrencilerle “ders çalışma teknikleri, sınav hazırlıkları, kitap okumanın önemi, zararlı alışkanlıklar, teknolojinin avantajı ve dezavantajları” üzerine sohbet etti.

Kaymakam İhsan Ayrancı yapmış olduğu sınıf ziyaretlerinde öğrencilere hediye takdim ederek derslerinde başarı dileklerinde bulundu.

Kaymakam İhsan Ayrancı, daha sonra okul ziyaretleri kapsamında farklı yerleşim yerlerinde bulunan köy okullarını ziyaret etti. Aşağıazaplı Köyü, Yeşilova Köyü ve Çatalağaç Köyü’ndeki okulları ziyaret eden Kaymakam İhsan Ayrancı öğrencilerle bir araya geldi.

Sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet edip, derslerinde başarı dileyen İhsan Ayrancı, öğrenciler için hazırlanan hediyeleri beraberinde bulunan heyet ile birlikte takdim etti. Ayrıca okul idarecileri ve öğretmenlerle görüşme gerçekleştiren İhsan Ayrancı, okulların mevcut ihtiyaçları, öğrencilerin genel durumu, sınav hazırlıkları ve sosyal alanlarda yapılan aktiviteler ile ilgili bilgi aldı.

Yapmış olduğu ziyaretlerde Kaymakam İhsan Ayrancı’ya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Yaman, Aşağıazaplı Köyü Muhtarı Hüseyin Belen, Yeşilova Köyü Muhtarı Mustafa Vakitbilir ve Çatalağaç Köyü Muhtarı Nevzat Er eşlik etti.

Kaymakam İhsan Ayrancı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, Hamzalar İlkokulu’nu ziyareti öncesi Şehit Musa Vuruşkan’ın kabrini ziyaret ederek dua etti. Ardından Hamzalar İlkokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Ali Rıza Konuk’tan eğitim ve öğretim çalışmaları hakkında bilgi aldı. Sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle bir süre sohbet eden Kaymakam İhsan Ayrancı, burada da öğrencilere çeşitli hediyeler verdi.

Daha sonra Akçabel İlkokulu’nu ziyaret ederek Okul Müdürü Şerif Güngörü’den çalışmalar ve okul ihtiyaçları hakkında bilgi alan İhsan Ayrancı, sınıfları ziyaret ederek, öğretmen ve öğrencilerle bir süre sohbet etti. Ardından öğrencilere çeşitli hediyeler vererek okuldan ayrıldı.

Haber: Emine Karakuş

Ömer KarakuşÖmer Karakuş