GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 21:45

Kendini Hastane Kapısına Zincirledi

Adıyaman’da bir mahalle muhtarı yıkıldıktan sonra üzerinden yıllar geçmesine rağmen yeniden inşa edilmeyen 150 yataklı Devlet Hastanesi’nin yeniden yapılması için kendini hastane kapısına zincirle kilitledi.

Kendini Hastane Kapısına Zincirledi

 

Turgutreis Mahallesi’nde bulunan hastanenin çok büyük ihtiyaç olduğunu hatırlatarak kendisini hastane kapısına kilitleyen Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Abdurrahim Aydın, amacının farkındalık oluşturarak hastaneye olan ihtiyaç için dikkat çekmek olduğunu belirtti.

Adıyaman halkının yıllardır talep ettiği hastanenin yapılması için verilen sözlerin tutulmadığını belirten Aydın, “Yıllardır halkın bir feryadı ve sitemi var. Halkın sesini yetkililere duyurmak için kendimi bugün buraya kilitledim. Yıllardır verilen ama yerine getirilmeyen bir söz var. Türkiye’de Devlet Hastanesi olmayan tek il Adıyaman’dır. Yıllardır “açıldı, açılacak” denildiği halde mevcut alan sadece vatandaşların araçlarını park ettiği bir alana dönüşmüş. Hastanenin olmayışı ciddi sıkıntılara neden oluyor. İki aile arasında oluşan husumetten dolayı her iki aile de aynı hastaneyi kullanmak zorunda kalınca bu durumda ciddi sıkıntılara neden oluyor” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a taleplerinin iletilmediğini belirten Aydın, “Türkiye’de önceki yıllarda var olan sağlık hizmetlerini gördüğümüz gibi şimdiki sağlık hizmetlerini de görüyoruz. Sağlık olarak şuan da güzel hizmetler veriliyor. Ama Adıyaman halkının sesine de kulak verilmesini istiyoruz. Gittiğimiz çevre illerde birden fazla hastane bulunurken, Adıyaman’da tek bir hastane var. Halkın sesine duyarsız kalmayıp, halkın sesini duyurmak için kendimi zincirledim. Bugüne kadar sesimizin Cumhurbaşkanına duyurulmadığını düşünüyorum. Cumhurbaşkanımıza sesimizin duyurulmasını istiyorum. Belki o zaman bir çalışma başlatırlar. Adıyaman halkının da CİMER üzerinden hastanenin talep edilmesi noktasında başvuru yapmasını rica ediyorum" ifadelerini kullandı. (İLKHA)

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş