YEREL
Giriş Tarihi : 07-01-2022 23:32

Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz’a Son Görev

Kalp yetmezliği dolayısıyla tedavi gördüğü Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde vefat eden 1974 Kıbrıs Barış Harekâtı Gazilerinden 68 yaşındaki Hacı Poyraz, düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.

Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz’a Son Görev

 

Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz için Kahta ilçe merkezindeki Fatih Camisinde tören düzenlendi. 
Törene Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Kâhta Kaymakamı Selami Korkutata, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik, Kâhta Belediye Başkanı Yusuf Turanlı, Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Şube Başkanı Ahmet Okutan, Gazinin yakınları ve vatandaşlar katıldı.
Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz’ın Türk Bayrağına sarılı naaşı, askerlerin omuzlarında törenin yapılacağı Fatih Camisine getirildi. Öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz’ın cenazesi, törene katılanlardan ve akrabalarından helallik alınması ile Kâhta ilçesi Akkuş Köyüne bağlı Akçalı mezrasında dualarla toprağa verildi. 
Vali Mahmut Çuhadar, Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz’ın tabutunun üzerindeki Türk Bayrağını ve fotoğrafını oğlu Mustafa Poyraz’a takdim etti. 
Tören sonrası Vali Çuhadar ve beraberindeki heyet, Kıbrıs Gazisi Hacı Poyraz’ın ailesine çocuklarına ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş