YEREL
Giriş Tarihi : 28-04-2024 13:59   Güncelleme : 16-05-2024 16:53

Sanko Öğretmen Evi İnşaatı

Adıyamanlı hemşehrimizin ve eğitim camiamızın büyük bir özlemle beklediği 5 yıldızlı otel konforunda inşa edilen Sanko Öğretmen Evi yapımında çalışmalar tekrar başladı.

Sanko Öğretmen Evi İnşaatı

Adıyaman Valisi Dr. Osman Varol, birçok sektördeki yatırımlarıyla ülkemizde lokomotif görevi görerek ilimiz ekonomisine de önemli katma değer ve istihdam sağlayan Anadolu sanayileşmesinin öncülerinden SANKO Holding tarafından ilimiz merkez Atatürk Bulvarı eski Halk Eğitim Merkezi yerine yapılmakta olan modern öğretmen evi inşaatını inceledi.

Valimiz, zemin + 6 kat olarak projelendirilen öğretmen evi inşaatını gezerek yatırımın geldiği aşama hakkında yüklenici firma yetkililerinden bilgiler aldı.

Bu önemli yatırımdan dolayı Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Yusuf Tekin'e, Milli Eğitim Bakanlığı'na ve Konukoğlu ailesine teşekkür eden Vali Dr. Osman Varol, "Adıyaman’da yaptığı hayır işleri ile vatandaşlarımızın gönlünü ve sevgisini kazanan hayırsever Konukoğlu ailesi tarafından ilimiz merkezde yapılan ve inşaat çalışmalarında büyük aşama kat eden Sanko öğretmen evimiz  her türlü sosyal donatıya sahip bir şekilde inşa ediliyor. 6 katlı olarak projelendirilen öğretmen evimiz fedakâr eğitimcilerimizin ve Adıyamanlı hemşehrilerimizin konforlu bir şekilde konaklayabileceği modern bir tesis olacak. Tamamlandığında 5 yıldızlı otel konforunda hizmet vererecek olan ve yapımı seri bir şekilde devam eden öğretmen evinin Adıyaman’a ve eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyor bu vesileyle ilimizde toplumsal sorumluluk anlayışıyla gerek istihdam gerekse de böyle yatırımlarla önemli hayırlara vesile olan Konukoğlu'nun ailesinin bütün bireylerine gönülden teşekkür ediyorum" dedi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş