SİYASET
Giriş Tarihi : 27-01-2022 21:39

Suphi Asiltürk Halkın Gönlünde Taht Kurdu

YDP’nin Lefkoşa adaylarından Suphi Asiltürk, esnaf olarak çıktığı yolda milletvekilliğine yürüyor. Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkan Yardımcısı, Lefkoşa milletvekili adayı Suphi Asiltürk projelerini Bülten Kıbrıs’a anlattı.

Suphi Asiltürk Halkın Gönlünde Taht Kurdu

Asiltürk, yıllardır esnaf olarak hizmet verdiği KKTC’ye bundan böyle milletvekili olarak hizmet vermeyi istediğini söyledi.

İş hayatına Türkiye’de kurduğu gıda şirketi ile başlayan ve şu anda KKTC’de kurduğu CMR Reklam ve CMR Çiğköfte Şirketleri ile devam eden Asiltürk, ülkede bulunduğu süre içerisinde birçok sivil toplum kuruluşu dernek ve yardım kuruluşlarında aktif görevler aldı.

Asiltürk, halen KKTC Tüm Adıyamanlılar Dernek Başkanlığı ve Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanlığını yürütüyor. Ayrıca Yeniden Doğuş Partisi Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyeliği görevini sürdürüyor.

23. Ocak’ta yapılacak olan erken seçimde Lefkoşa YDP Milletvekili adayı olan Asiltürk, “Ülkemizin ekonomi ve siyasi istikrarı için, daha güçlü bir KKTC için, ülkemiz ve milletimizin refahı, huzuru, barışı sağlayacak bir yapının oluşması için adayım” diyor.

KKTC’nin yaşamasının en öncelikli hedefi olduğunu söyleyen Asiltürk, yıllardır esnaflık yaptığı için, ülkedeki sorunları çok iyi bildiğini ve bu nedenle çözüm üretmek adına aday olduğunu kaydetti.

23 Ocak 2022 tarihindeki KKTC genel seçimlerine Yeniden Doğuş Partisi Lefkoşa 4.sıradan milletvekili adayı olan Suphi Asiltürk neden YDP’den milletvekili aday olduğunu, anlattı.

“Hayalleri gerçeğe çevirmek için YDP’deyim”

“Neden YDP’den milletvekili adayı oldunuz?” sorusunu cevaplayan Asiltürk, “KKTC’nin dünya ülkeleri arasında yerini alması gerekir. Erhan Arıklı liderliğinde bir KKTC ancak güçlü kimliği, değerleri ile ayakta durabilir. Bir taraftan coğrafi, bir taraftan kültürel kuşatma altındayız. Millet ve devlet için düşünmeden, tereddüt etmeden, duraklamadan harekete geçmek gerekir. İşte bu duygu ve düşüncelerden hareketle 23 Ocak seçimleriyle oluşacak tarihi inşa eden bir mecliste tarihin akışında rol almaya talip oldum. Bu şehre ve bu ülkeye dair kalbimizde büyük sevdalar besledik. Büyük hayaller kurduk. KKTC’de yaşayan insanların hayallerini, beklentilerini biliyorum. Bu hayalleri gerçeğe çevirmek adına partimiz Yeniden Doğuş Partisi’nden aday oldum”

Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1978 yılında Adıyaman’ın Gerger ilçesinde doğdum. Evli ve 6 çocuk babasıyım. Lefkoşa’da ikamet etmekteyim. Öğrenim hayatımı İstanbul Gazi Osman Paşa İmam Hatip Lisesi’nde tamamladım. İş hayatıma Türkiye’de kurmuş olduğum gıda şirketi ile başladım. Şu anda KKTC’de kurduğum CMR Reklam ve CMR Çiğköfte Şirketleri ile iş hayatıma devam etmekteyim. Ülkemizde bulunduğum süre içerisinde birçok sivil toplum kuruluşları, dernek ve yardım kuruluşlarında aktif görevler aldım. Şuan için KKTC Tüm Adıyamanlılar Dernek Başkanı ve Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanlığını yapmaktayım. Partim olan Yeniden Doğuş Partisi’nin birçok kademesinde görev aldım. Halen Yeniden Doğuş Partisi Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve MYK üyeliği görevini sürdürmekteyim.

Saha çalışmasına başladınız. Nasıl bir yol izliyorsunuz? Neler yapıyorsunuz?

Bu sorunuza ilk olarak aday olmaya karar verme sürecinden bahsetmek isterim. Aday olmaya karar vermeden önce istişarelerimizi yaptık. Büyüklerimin ve ailemin fikrini aldım. Sonra partimizin genel merkez yöneticileriyle ve Lefkoşa teşkilatımızın fikirlerini aldım. Buralardan aldığımız destek ve güçle yola çıktık. Büyüklerimizin elini öperek hayır dualarını alarak çalışmalarımıza başladık. Malumunuz seçim çalışmaları için zamanımız sınırlı. Ancak bu kısa zamanda ilçemizin güçlü teşkilatındaki her kişiyi yüz yüze ziyaret ettim. Bazen zamandan bazen programdan kaynaklı aksamalar nedeniyle ziyaret edemediğim seçmenimiz olmuştur. Sizin aracılığınızla onlardan helallik istiyorum.  Ziyaretlerimizde adaylık gerekçelerimizi, ülkemize dair hayallerimizi paylaştım. Kadrolarımızın fikir ve düşüncelerini aldık. Sağ olsun teşkilatımız bize büyük bir teveccüh gösterdi. Zaten birçoğuyla tanışıklığımız, dostluklarımız var. Bizi tanıyorlar. Bu işimizi kolaylaştırıyor. Çalışmalarımızda tabi ki teknolojinin imkanlarından yararlanıyoruz. Sosyal medya hesaplarımızla teşkilatımıza ve seçmenlerimize ulaşıyoruz.

Seçime yönelik hedef ve tahminleriniz nelerdir?

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanımız Sayın Erhan Arıklı liderliğinde kurulan partimiz girmiş olduğu ilk genel seçimde yeni kurulmuş bir parti olmasına rağmen başarı sağladı. Milletimiz liderimize ve partimize teveccüh etti. 23 Ocak’ta halkımızın başkanımızı tekrar güçlü bir şekilde göreve getireceğine güvenim tamdır. Bizim parti hedeflerimiz, stratejilerimiz ve projelerimiz hazır. Seçmenden ricam partimize mühür vursunlar sonra icraatlarımızı takip etsinler.

Kaynak: www.bultenkibris.com & www.kibrishabersitesi.com

Ömer KarakuşÖmer Karakuş