GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-07-2024 08:55   Güncelleme : 06-07-2024 14:07

Bu Acıya Yürek Dayanmaz Depremde Kaybettiği Torununu Arıyor

2023 yılının 6 Şubat tarihlerinde gerçekleşen depremlerde oğlunu, gelinini ve torunlarını kaybeden acılı dede Hasan Ateş, torunun sağ veya ölü olduğundan haberdar değil. Depremin üzerinden 1 yıla aşkın bir süre geçmesine rağmen torununa ulaşamayan Hasan Ateş, hangi kapıyı çalarsa çalsın depremden sonra ulaşamadığı 15 yaşındaki Emre Akif Ateş’ten gelecek haberi bekliyor.

Bu Acıya Yürek Dayanmaz Depremde Kaybettiği Torununu Arıyor

Kimsesizler mezarlığında bulunan vatandaşlardan alınan DNA örneklerine rağmen torununun sağ mı yoksa ölü mü olduğundan haberdar olmayan acılı dede Hasan Ateş, yetkililerden yardım talep etti. 

“6 Şubat depremlerinde enkazda günlerce bekledikten sonra torunu Emre Akif Ateş’e ulaşamayan dede Hasan Ateş; “Depremde 4 kaybımız, vefatımız var. Oğlum Muhittin Ateş, gelinim Nurhan Ateş, torunum Enfal Ateş depremde hayatını kaybetti.15 yaşlarında olan torunum Emre Akif Ateş depremden bu yana kayıp olduğu için halen bulunamadı. Kayıp olan torunum için başvurmadığımız yer kalmadı. Nereye başvursak yok. Biz yetkililerden rica ediyoruz. Bize sahip çıksınlar. Torunumun ölüsü ya da dirisi bulunsun. 10 gün enkaz başında bekledik, torumun babasının, annesinin, ablasının cansız bedenlerine ulaştık. Ancak torunum Emre Akif Ateş’in bedeni enkazdan çıkmadı. Oğlum, gelinim ve bir torunum ölü olarak enkazdan çıktı. Emre Akif Ateş’te kayıp olduğu için bulunamadı. En son depremden sonra 10. gün orada enkaz başında olan askerler vardı. Geldiler dediler ki; “Torunumuz burada yok, enkaz bitti.” Halen torunumu arıyoruz ve bekliyoruz. Yüzde 90 torunumun bedeni biriyle karıştırıldı. Başka yere mi gitti? Artık başka yere mi götürdüler? Çünkü bir yere götürselerdi haberimiz olurdu. Depremden sonra cenazeler tanınmıyordu. Ancak üzerindeki elbiselerden tanıyorduk. Pijamasından terhis edebiliyorduk. Torunumun cenazesinin bulunabilmesi için Adıyaman’da savcılığa, bazı basın yayın organlarına, Müge Anlı’ya başvurduk. Oda paylaştı, ama bulunamadı. En son Halk TV bizleri çağırdı, onlarda bu konuyu dile getirdiler. Şimdi de bu konuyu sizinle paylaşıyorum. Başka çaremiz kalmadı. Adıyaman’da 6 kişinin depremde kaybolduğunu bize söylediler. Hatta kaybolanlardan biri de avukatmış. Zaten benim bir torunum Enfal Ateş avukat olacaktı, hukukta okuyordu. Konya Selçuk Üniversitesi’nde üçüncü sınıf öğrencisiydi, oda depremde hayatını kaybetti. Yetkililere mesajım torunum Emre Akif Ateş’i bulabilmemiz için bu konuyla ilgilensinler. Dirisine ya da ölüsüne ulaşalım. Birgün gittiğimizde mezarı olsun da üzerinde bir Fatih’a okuyalım. Başka bir şey istemiyoruz. Allah bir daha o afetleri yaşatmasın. Çok zor bir süreç” diyerek yetkililere seslendi.

Haber: Ömer Karakuş

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş