YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2024 23:22   Güncelleme : 08-02-2024 17:39

Akpınar Köyü’ndeki Deprem Konutlarının Teslimine Sayılı Günler Kaldı

6 Şubat depremlerinde Akpınar Köyü’nde 122’si ağır, 24’ü orta derecede hasar alan konutların yerine yapılan afet konutlarının 29’nun tamamlandığı açıklandı.

Akpınar Köyü’ndeki Deprem Konutlarının Teslimine Sayılı Günler Kaldı

Depremden yaklaşık 40 gün sonra, 16 Mart 2023 tarihinde inşaatına başlanan 90 afet konutundan 29’unun tamamlandığını belirten Akpınar Köyü Muhtarı Mehmet Ziyaeddin Şahin, evlerin teslim töreninin 2024 yılının başlarında yapılacağını söyledi.

Konuyla ilgili gazetemize bir açıklama yapan Akpınar Köyü Muhtar Mehmet Ziyaeddin Şahin; “Köyümüzde 122 ağır hasarlı, 24 orta hasarlı ev vardı. 16 Mart’ta bu afet konutlarımızın inşaatına başlandı. Türkiye’nin yüzüncü yılı etkinlikleri kapsamında ilk etapta bu evlerimizden 29’nun teslimatı olacaktır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşmesi planlanan etkinlik 2024 yılının başlarında gerçekleşecektir. Bu konutlarımızın bir an önce teslim edilmesini ve geri kalanların da 12 ay içerisinde teslim edilmesini bekliyoruz. Bu aşamaya kadar hızlı bir çalışma gerçekleşti. Ve çalışmalar hızlı şekilde devam ediyor. Bu hizmetlerden dolayı başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Valimiz Sayın Osman Varol’a, AK Parti Milletvekillerimiz Resul Kurt’a, İshak Şan’a, Mustafa Alkayış’a, Hüseyin Özhan’a, AFAD Müdürümüz Sayın İshak Cindioğlu’na ve yüklenici firma olan Biroğlu İnşaat yetkililerine ve çalışanlarına Akpınar Köyü sakinleri adına teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: Yeni Adıyaman

Ömer KarakuşÖmer Karakuş