YEREL
Giriş Tarihi : 27-01-2024 23:47   Güncelleme : 29-02-2024 13:56

Ordu’daki Adıyamanlılar Dernek Çatısı Altında Bir Araya Geldiler

Ordu ilinde yaşayan Adıyamanlı hemşerilerimiz Ordu Adıyamanlılar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği’ni hizmete açtı. Derneğin açılış törenine katılan Adıyamanlılar, hasret gidererek, sohbet etti.

Ordu’daki Adıyamanlılar Dernek Çatısı Altında Bir Araya Geldiler

Mustafa Bilgiç’in kurucu başkanlığını oluşturduğu derneğin geçici yönetim kurulu üyelerinin isim ve görevleri şöyle; “Ahmet Güler (Başkan Yardımcısı), Sevda Önder (Genel Sekreter), Mehmet Emin Yardımcı (Sayman), İdris Çakallı (Üye), İsmail Sürgülü (Üye) ve Murat Akar (Üye)”

Derneğin açılışında açıklamada bulunan Ordu Adıyamanlılar Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Kurucu Başkanı Mustafa Bilgiç, “Ordu’da 128 Adıyamanlı aile yaşıyor. Ordu’da bulunan Adıyamanlı hemşerilerimizle bir arada olmak, buraya eğitim için gelen kardeşlerimize sıcak bir yuva olmak, eğitimlerine katkı vermek, yardımlaşmak gibi amaçlarımız var. Bunun yanı sıra özellikle deprem döneminde Adıyaman’ımıza koşan, adeta seferberlik ilan ederek yaramızı saran Ordulu kardeşlerimizle birlik beraberliğimizi güçlendirmek, kültürel alış-veriş yapmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle Ordulu kardeşlerimize bir kez daha teşekkür ediyoruz. Derneğimizde Adıyamanlı hemşerilerimizle bir araya geleceğiz. Açılış programımıza katılan hemşerilerimizde hasret giderdiler. Burası artık hemşerilerimizin ikinci evidir. İlerleyen zamanlarda farklı etkinliklerimizde olacak. Ordu’da yaşayan hemşerilerimize hizmet etmek için buradayız. Hemşerilerimizle bir arada olmak bizlere güç veriyor. Derneğimizin açılış programına katılan bütün hemşerilerimize çok teşekkür ederim” dedi.

Haber: Yasin Emre Kaplan

 

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş