DÜNYA
Giriş Tarihi : 10-03-2022 01:40

AGD’den Herzog’un Türkiye’ye Gelecek Olmasına Tepki!!

İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un, 9-10 Mart tarihleri arasında Türkiye’ye geleceği yönündeki açıklamadan sonra Anadolu Gençlik Derneği (AGD) yetkilileri bu ziyarete tepki gösterdi.

AGD’den Herzog’un Türkiye’ye Gelecek Olmasına Tepki!!

 

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Adıyaman Şubesi’nde basın açıklaması düzenleyen AGD Adıyaman Şube Başkanı Bedrettin Beyazkaya, İsrailli Isaac Herzog’un Türkiye ziyareti öncesinde açıklama yaptı.

“Isaac Herzog, çözümlerin değil terör faaliyetlerinin öncülerindendir”

Başkan Bedrettin Beyazkaya, İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un Türkiye’yi ziyaretine tepki göstererek, “Zulmün ve terörün tüm yüzlerini gördüğümüz zamanlardan geçmekteyiz. İslam alemi ve mazlum tüm coğrafya her gün ağır bedeller ödemeye ve acılar çekmeye devam ediyor. Yönümüzü nere dönsek bir yakarış, bir feryat yüreklerimizi sızlatıyor. Ve atılması gereken adımlar ne kadar gecikse vebali bir o kadar büyüyor. Haremimiz olan Mescidi Aksa her gün terörist İsrailliler tarafından basılıyor, Müslümanların izzetleri çiğnenmeye devam ediyor. Terörist İsrail’in işgalleri sebebiyle Müslüman yurdu her gün kan ağlıyor.  Yıllardır süregelen zulümler devam ederken, terörist İsrail’in başı Isaac Herzog’un Türkiye’ye gelecek olması Türkiye Müslümanları için ancak bir utanç sebebidir.

Müslüman milletimizin yüzyıllardır İslam alemine öncülük ve önderlik yapmışken böyle bir utançla karşı karşıya kalması, şerefli tarihimize kara bir leke olarak sürülecektir. Yıllar önce Şimon Perez’in Türkiye Büyük Millet Meclisimizde yaptığı konuşmanın hala sızısı yüreklerimizde iken, Isaac Herzog’un Türkiye’ye nasıl bir teklif veya tehditle geleceği ise bizleri endişelendirmektedir. İki devletli çözüm önerileri ile gündeme gelen Isaac Herzog, çözümlerin değil terör faaliyetlerinin öncülerindendir. Müslümanların hangi sorununa çözüm bulmuştur, mescidimize yapılan hangi saldırıyı önlemiştir. Tek yaptıkları ellerindeki sermaye ve medya gücü ile Müslümanları sıkıştırmaktır. Siyonist lobilerin ve dünyadaki terörün ana merkezi olan ABD ile İslam coğrafyasında yaptıkları katliamlar, işgaller, tecavüzler, sömürü faaliyetleri ayan beyan ortadadır. Görmemek için kör, duymamak için sağır, dertlenmemek için vicdan ve izandan yoksun olmak gerekir.

Müslüman liderlerin teröristlere tepki vermesi gereken yerde işbirliği için yarıştığını üzülerek görmekteyiz. “Allah’tan korkun, Allah’tan korkun, Allah’a güvenin, ahiretinizi düşünün”. Aynı şekilde Müslüman halkların Filistin davasına gerekli önemi vermemesi ise ayrı bir vakadır. Filistin davası için gayret göstermek imanımızın ve insanlığımızın bir gereğidir. Elbet bir gün toprak olacağız, tek gayemiz Allah’ın rızadır. Haysiyetimizle yaşayalım ki, şerefli bir ölüm bizi bulsun.  Allah’ın laneti zalimlerin üzerine olsun, Allah’ın laneti tüm işbirlikçilerin üzerine olsun, Allah’ın laneti İslam alemi arasında nifak saçanların üzerine olsun. Zafer İslam’ındır. Zafer Allah’ındır. Allah’ın yardımı ise mücahitlerledir” dedi.

Haber: Fatma Karakuş

 

 

 

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş