YEREL
Giriş Tarihi : 17-04-2023 19:02

ASİAD Başkanı Doğan’dan Kadir Gecesi Mesajı

ASİAD (Adıyaman Sanayici Ve İşadamları Derneği) Başkanı Mehmet Doğan, Kadir Gecesi dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Tüm İslam aleminin Kadir Gecesi'ni tebrik eden Başkan Doğan, "Bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

ASİAD Başkanı Doğan’dan Kadir Gecesi Mesajı

Başkan Doğan, mesajında şunları kaydetti: “Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni karşılamanın sevincini yaşıyoruz. Allah'ın kelamı olan kutsal kitabımız Kuran-ı Kerim, ramazanın kalbi olan bu gecede inmeye başladı. Birlik ve beraberlik ayı olan Ramazan ayında ülkemiz üzerinde oynanan oyunların üstesinden millet olarak yine birlik ve beraberlikle geleceğiz. Bu mübarek günlerde ülkemizi kana bulayanlar bilmelidirler ki Allah katında bunun hesabı sorulacaktır. Bu mübarek gecede semaya açılan eller, ülkemizin ve milletimizin huzuru için dua edecektir. Bu nedenle İslam alemi için ayrı bir önemi olan bu mübarek gece vesilesi ile tüm Müslümanlar yan yana ibadetlerini gerçekleştirecek ve Kadir Gecesi'nin feyzini hep birlikte dua ederek alacaklar. Bu gecenin manevi iklimi ile dayanışma, kardeşlik ve yardımlaşma hissiyatlarımız beslenecek ve gönül dünyamız aydınlanacak."

"Mübarek ramazan ayını uğurlamaya hazırlandığımız bugünlerde kırgınlıkları bir tarafa bırakıp, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesi için dua edelim" ifadelerini kullanan Başkan Doğan, "Bu vesile ile tüm İslam aleminin ve Adıyamanlı hemşehrilerimin mübarek Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor; bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş