YEREL
Giriş Tarihi : 12-11-2023 00:45   Güncelleme : 06-12-2023 01:05

“Bir Tebessüm” İyilik Hareketinden Hastalara Anlamlı Ziyaret

Eğitimci Abdulkadir Özdemir ile Hasan Yalçın tarafından başlatılan “Bir tebessüm” adlı iyilik hareketi Adıyaman’da ve ilçelerinde insanlara ulaşmaya devam ediyor. Yardım çalışmalarının yanı sıra insanları ziyaret eden Abdulkadir Özdemir ile Hasan Yalçın, anlamlı ziyaretler gerçekleştiriyor.

“Bir Tebessüm” İyilik Hareketinden Hastalara Anlamlı Ziyaret

Yapmış oldukları iyilik hareketleri kapsamında Besni Devlet Hastanesi’ndeki insanları ziyaret ettiklerini söyleyen Abdulkadir Özdemir, “6 Şubat depremlerinden bugüne sürekli olarak insanlarımızın yanında olduk. O günden bugüne depremzedelerimize yönelik çalışmalarımız devam ediyor. Bugün de Besni Devlet Hastanesi’nde tedavi görev hastalarımızı ziyaret ederek, onlara gül takdim ettik. Yapmış olduğumuz ziyarette hasta ve hasta yakınlarının hayır duasını aldık. Hastane yöneticilerine ve personellerine gösterdikleri ilgiden dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.

Asrın felaketinin üzerinden aylar geçtiğini hatırlatarak o günden bugüne yaptıkları çalışmalara değinen Abdulkadir Özdemir; “Adıyaman ilimizin Besni ilçesindeki hastanede ziyaretlerimizi gerçekleştirdik. Hasta ve hasta yakınlarıyla yapmış olduğumuz sohbette halen insanlarımızın acıları taze. 6 Şubat tarihinde asrın felaketini yaşadık. Her sohbet ettiğimiz bir vatandaşımız mutlaka depremde bir yakınını kaybettiğini söyledi. Allah bir daha böylesine felaketler yaşatmasın. Bizler “Bir tebessüm” iyilik hareketi olarak depremden hemen sonra vatandaşlarımıza gelen yardımları ulaştırdık. Gece gündüz demeden bu çalışmalarımızı gerçekleştirdik. Ve bu çalışmalarımız halen devam ediyor. Elimizden geldiği kadarıyla insanlarımıza yardım etmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Haber: Yasin Emre Kaplan

Ömer KarakuşÖmer Karakuş