SAĞLIK
Giriş Tarihi : 14-01-2023 23:07   Güncelleme : 22-01-2023 01:44

Yakub Çelik Sağlık Sen’in Kazanımlarını Anlattı

Sağlık Sen Adıyaman Şube Başkanı Yakub Çelik yönetim kurulu adına yaptığı açılamada 2022 yılı içerisinde yapmış oldukları çalışmaları hatırlatarak Sağlık Sen’in kazanımlarını anlattı.

Yakub Çelik Sağlık Sen’in Kazanımlarını Anlattı

Sağlık çalışanlarının taleplerinin çözümü için yoğun bir şekilde çalıştıklarını vurgulayan Başkan Yakub Çelik; “Yıllardır mali, özlük, sosyal haklarından yoksun olarak görev yapan sözleşmelilere kadro güvencesi elde ettik. Kangren haline gelen döner sermaye sistemine son verilmesini sağladık. Ek ödeme miktarını artıran tavan oranlarını yükselterek gelirlerin artmasını sağladık” dedi.

Başkan Yakub Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Çok değerli dava arkadaşlarım koca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Her zaman olduğu gibi 2022 yılı boyunca da gece gündüz demeden çalıştınız. Bizler, sizlerden aldığımız güçle sorunlarınızı çözmek, yüklerinizi hafifletmek ve yüzlerini güldürmek amacıyla hiç durmadan çalıştık. Çok şükür, yıl boyunca önemli kazanımlara imza attık. Emekli ikramiyesini ve maaşını büyük ölçüde artıran ek gösterge meselesini, çözüme kavuşturduk. Yıllardır mali, özlük, sosyal haklarından yoksun olarak görev yapan sözleşmelilere kadro güvencesi elde ettik. Kangren haline gelen döner sermaye sistemine son verilmesini sağladık. Ek ödeme miktarını artıran tavan oranlarını yükselterek gelirlerin artmasını sağladık. Tıbbi malpraktis nedeniyle milyonlarca lira tazminat ödenmesine son verdik. Yürekleri dağlayan şiddet konusunda köklü yasal değişiklikler yapılmasını sağladık. Aşırı iş yükünün yol açtığı sorunları gündemde tutarak rekor sayıda istihdam yapılmasına katkı sunduk. Güncel değerini kaybeden maaş promosyonlarının revize edilmesi sağladık. Bu kazanımlar Sağlık Sen olarak mücadelemizin, azmimizin ve adanmışlığımızın meyveleridir. Birileri bu kazanımlarımızı yok sayabilir ya da küçümseyebilir. Onlara sadece şunu hatırlatmak isteriz; “Geçen yıl bu zamanlar, bu sorunların tamamı çalışanları kara kara düşündürüyordu. Ama bugün çözüme kavuşmuş durumdalar.” Elbette çözüm bekleyen daha pek çok sorun ve haklı talep var. Tamamının üstesinden geleceğiz inşallah. Hayatta sahip olduğun makamın, malın, mülkün dünyayı ve insanlığı güzelleştirmek için değilse hepsi boştur. Herkes hayatta kalıcı ve güzel izler bırakabilir. Bunun için çok çalışmak, üretmek zorundasın. Emeğini küçümseme. Emeğini küçümseyenlere gülümse geç. Yersiz ve zamansız kavgalarla zamanını ve enerjini heba etme. Sağlık Sen olarak, tüm teşkilat arkadaşlarımla birlikte, 2023 yılına bu inanmışlıkla giriyoruz. Allah’ın izni, teşkilatımızın kararlılığıyla, yolumuza elbirliği ve güç birliği içinde devam edeceğiz.  Nihai amacımız; “Güçlü Sağlık Sen, müreffeh sağlık ve sosyal hizmet çalışanları” Yeni yılımız kutlu olsun.”

Haber: Sırrı Ergün

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş