SAĞLIK
Giriş Tarihi : 17-09-2023 22:40

Başhekim Şirik'ten Yeni Hekim Atasına İlişkin Açıklama

Başhekim Doç. Dr. Mehmet Şirik, Sağlık Bakanlığı tarafından 112. dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü kura çekimi ile Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ataması yapılan 25'i pratisyen, 23'ü uzman olmak üzere 48 hekimin atandığını belirterek, yeni hekimlerin farklı branşlarda hizmet sunumunu, kaliteyi artıracağını ve güçlerine güç katacağını söyledi.

Başhekim Şirik'ten Yeni Hekim Atasına İlişkin Açıklama

Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen 112. Dönem Devlet Hizmeti Yükümlülüğü (DHY) kura çekilişinin ardından 25 pratisyen hekim, 3 Acil Uzamanı, 1 Anestezi Uzmanı, 1 Çocuk Endokrinolojisi, 5 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 1 Enfeksiyon Hastalıkları, 1 Genel Cerrahi, 1 Hematoloji, 3 Dahiliye, 3 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, 1 Ortopedi ve Travmatoloji, 1 Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi, 1 Radyoloji, 1 Psikiyatri, 1 Tıbbi Onkoloji Uzmanı olmak üzere toplam 48 hekimin ataması Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne yapıldı. 
"Hakimlerimiz farklı branşlarda hizmet sunumumuzu, kalitemizi, artıracak gücümüze güç katacaktır"
Sağlık Bakanlığı tarafından 48 hekimin atamasından ötürü emeği geçenlere teşekkür eden Başhekim Doç. Dr. Mehmet Şirik,"Adıyaman'da deprem sonrası yaşanan hekim sıkıntısının giderilmesi noktasında 25'i pratisyen, 23'ü uzman olmak üzere 48 hekimin atamasıyla hasta ve hasta yakınlarının mağdur olmadan çözüm odaklı çalışarak gücümüze güç katacağından hiç endişem yok. Yeni hakimlerimiz farklı branşlarda hizmet sunumumuzu, kalitemizi, artıracak gücümüze güç katacaktır."dedi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş