GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-09-2023 19:01   Güncelleme : 17-09-2023 23:26

Mustafa Salman Yetkililere Çağrıda Bulundu

Depremin en çok etkilediği illerin başında gelen Adıyaman’da esnafın taleplerine vurgu yapan Yeni Adıyaman Esnaf ve Kefalet Kredi Kooperatifi Başkanı Mustafa Salman, yetkililere çağrıda bulundu.

Mustafa Salman Yetkililere Çağrıda Bulundu

Devlet tarafından atılan adımlardan sonra şehir merkezinde yapılan konteynır çarşıların vatandaşın talebini karşıladığını ifade eden Başkan Mustafa Salman, Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan alanlarda yeni çarşıların açılmasını talep etti.

Depremde işyerleri yıkılan esnaf için en uygun yerlerden birinin de Atatürk Bulvarı üzerindeki alanlar olduğunu belirten Mustafa Salman, bu konuda şu şekilde açıklamada bulundu; “Adıyaman’da Atatürk Bulvarı’nda yıkılan şahsi binaların ve devlet kurumlarının yerine esnaf için konteynır çarşılar yapılmalıdır. Yıllar evvelde bu güzergahta esnaflarımız hizmet veriyordu. SGK İl Müdürlüğü’nün binası yıktırılarak yerine konteynır çarşı yapılmalıdır. Bu konuda ilgili kurum yetkilileriyle de görüşmelerim oldu. Bu görüşmeler sonrasında olumlu adımların atılmasını temenni ediyorum. Adıyamanlı esnafımızın işyeri olmazsa borçlarını nasıl ödeyecek? Bu sebeple Adıyaman’da Atatürk Bulvarı’nda yıktırılan yerlere yeni konteynır çarşılar yapılmalıdır. Depremden bu yana açılan konteynır çarşılardan dolayı esnafımız işyerini açmış oldu. Bu konteynır çarşıların sayısının bir an önce arttırılmasını talep eden esnafımız var. Allah devletimize zeval vermesin. Yapılan çalışmalarda esnafımızın yaraları sarılmaya devam ediliyor.”

Haber: Yasin Emre Kaplan

 

 

 

Ömer KarakuşÖmer Karakuş