SAĞLIK
Giriş Tarihi : 26-07-2023 09:26   Güncelleme : 05-08-2023 15:41

SANKO Üniversitesi Hastanesi’ni Tercih Etti

Giresun’da esnaflık yapan üç çocuk babası Yetiş Bayram, SANKO Üniversitesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Feragat Uygur’un gerçekleştirdiği başarılı kapalı (minimal) bypass ameliyatıyla şifa buldu.

SANKO Üniversitesi Hastanesi’ni Tercih Etti

Göğüs ağrısı nedeniyle Giresun’da gittiği hastanede yapılan tetkikler sonucu bypass ameliyatı olması gerekti belirtilen Yetiş Bayram (45), araştırmaları sonucu tercihini kardiyoloji, kalp ve damar cerrahisi alanlarında gerçekleştirilen başarılı ameliyatlarla adını duyuran SANKO Üniversitesi Hastanesi’nden yana kullandı.

 

Yetiş Bayram, “Ameliyat olmam gerektiğini duyunca, araştırmalarım sonucu SANKO Üniversitesi Hastanesi’ne ulaştım. Ardından deneyimleri ve başarılı operasyonlarıyla adından övgüyle söz edilen Dr. Öğr. Üyesi Feragat Uygur Hocamızla telefonda görüşme şansım oldu” dedi.

 

Dr. Öğr. Üyesi Feragat Uygur’la yaptığı görüşme sonrası üç dört gün içerisinde Gaziantep’e gelen Yetiş Bayram, şunları söyledi:

 

“Giresun’da yaşadığım rahatsızlıkla ilgili çok fazla belirti yoktu ama başvurduğum hastanede yapılan koroner anjiyografi sonrasında damar tıkanıklığına bağlı ameliyat olmam gerektiği bildirildi. SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde Feragat Hocamız, gerekli tahlilleri yaptırarak ameliyat için hazırlıklara başladı. Hiç tereddüt etmeden kendimi hocamın güvenli ellerine bıraktım.

 

Hastanede ameliyat öncesi ve sonrası huzur ve güven veren ortam vardı, çok ilgilenildi. Kapalı yöntemle gerçekleştirilen ameliyatla üç damarıma bypass uygulandı. Bir gün yoğun bakımda, dört gün serviste yattım ve kısa sürede sağlığıma kavuştum. Kendimi çok iyi hissediyorum. Çevremde bu rahatsızlığı yaşayanlara SANKO Üniversitesi Hastanesi’ni önereceğim. Çok memnun kaldım.”

 

Bayram, kalp ve damarla ilgili sorun yaşayan herkesin, mutlaka bu konuda referans sağlık kuruluşlarına başvurması gerektiğini sözlerine ekledi.

 

HASTANEMİZE VE EKİBİMİZE DUYDUĞU GÜVENE TEŞEKKÜR EDERİZ

SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Feragat Uygur ise sağlığına kavuşan hastasının hastaneye ve ekibe duyduğu güvene teşekkür ederek, “Başarılı operasyonun ardından hastamızı sağlığına kavuşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz” diye konuştu.

 

Giresun’daki kardiyologların, anjiyo sonucu hastanın ameliyat olması gerektiği teşhisini koyduğunu anımsatan Dr. Öğr. Üyesi Uygur, şöyle devam etti:

 

“Hastamız da ameliyat olmak için akrabalarıyla kapalı kalp ameliyatı yapan doktorları ve merkezleri araştırıyor. SANKO Üniversitesi Hastanesi’nde bu ameliyatın başarıyla yapıldığını öğrenen hastamız, Gaziantep’teki yakınlarıyla iletişim kurarak bilgi alıyor.

 

Yakınları olumlu dönüşler yapınca ameliyat olmaya karar veriyor. Hastamızın yakınları aracılığı ile anjiyo filmini izledim. Kapalı bypass için uygun olduğu anlaşıldı. Hemen Gaziantep’e geldiler ve başarılı ameliyat geçirdi. Ailesi kadar bizler de çok mutlu olduk.”

Ömer KarakuşÖmer Karakuş