EĞİTİM
Giriş Tarihi : 17-05-2022 00:40

Meslek Liseleri Bu Fuarda Tanıtılıyor

2022 yılı Avrupa Mesleki Beceriler Haftası kapsamında 16-18 Mayıs 2022 tarihleri arasında Mesleki Eğitim Tanıtım Günleri Fuarı düzenlendi.

Meslek Liseleri Bu Fuarda Tanıtılıyor

İlimiz merkez Erdemir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Kapalı Spor Salonunda düzenlenen ve açılışını İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı’nın yaptığı etkinliğe Adıyaman Sanayi ve Teknoloji Müdürü Hacı Daştan, Eğitim Bir Sen Adıyaman İl Temsilcisi Ali Deniz, Adıyaman Üniversitesi temsilcileri, Mesleki ve Teknik Biriminden sorumlu Şube Müdürü Necmettin Beyaz ve okul müdürleri katıldı.

Fuarda; spor, güzel sanatlar ve meslek liselerimiz bünyelerinde bulunan alan/dalları tanıtmak için stantlar açtılar.

Ayrıca Adıyaman Üniversitesine bağlı mühendislik fakültesi ve sağlık bilimleri yüksekokulu fuarda meslekleri tanıtıcı stant açtı.

Mesleki eğitimin gözbebeğimiz olduğunu dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Aşcı, “Öncelikle İlimizde mesleki eğitime yaraşır, mesleki eğitimin fonksiyonlarını ifade eden bir fuarın düzenlenmesinde emeği başta Mesleki Eğitim Biriminden Sorumlu Şube Müdürümüz Necmettin Beyaz olmak üzere tüm okullarımıza, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize çok teşekkür ederim. Şunu ifade etmek isterim ki, mesleki eğitimin Ülkemiz için ne kadar önemli olduğunu ifade eden ve mesleki eğitimi eğitim sistemimizin tam merkezine koyan Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut Özer’e şükranlarımı ve saygılarımı sunuyorum. Fuar 16-18 Mayıs tarihleri arasında tüm öğrencilerimizin ve halkımızın ziyaretine açıktır” dedi.

Ömer KarakuşÖmer Karakuş