GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-11-2021 00:01   Güncelleme : 11-11-2021 02:24

Engelli Vatandaşlara Üst Geçit Eziyeti!!!

Adıyaman’da Atatürk Bulvarı’nda bulunan üst geçitleri kullanamayan engelliler, bu üst geçitlerin üs görevini gördüğü düşünüyor.

Engelli Vatandaşlara Üst Geçit Eziyeti!!!

 

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından yapıldığı ilk günden bu yana engellilerin, yaşlı vatandaşların ve çocuklu ailelerin bir türlü kullanmadığı üst geçitler atıl bir vaziyette yerinde duruyor.

Engelliler adına gazetemize açıklamada bulunan Milliyetçi Çalışanlar Derneği Başkanı Mustafa Kemal Işıkay’da Adıyaman’da üst geçitlerin ve kaldırımların engelli vatandaşların kullanacağı bir şekilde olması için çağrıda bulundu.

“Bu üst geçitlerin asansörlü ve yürüyen merdivenli olması gerekmez mi?”

Atatürk Bulvarı’nda bulunan bir üst geçit önünde gazetemize açıklamada bulunan Başkan Mustafa Kemal Işıkay, yetkililere şu sözlerle seslendi; “Adıyaman’da engelli vatandaşlarımızın hayatlarımı sürdürmeleri oldukça zor. Bunun sebebi Adıyaman Belediyesi tarafından yapılan birçok kaldırımların engellilere uygun şekilde yapılmamasından kaynaklıdır. Kimi kaldırımlarda ise engelliler için yapılan alanlar tahribat olmuş. Bu kaldırımları engellilerin kullanması mümkün değildir. Yılda bir defa engellilerin günlerini kutlayan Adıyaman Belediyesi’nin yetkilileri bir zahmet Adıyaman şehir merkezindeki kaldırımları da bir bakım yapsınlar. Bizler toplum olarak vergilerimizi her ay düzenli olarak ödeyen insanlarız. Ancak iş hizmete gelince ne yazık ki; hak ettiğimiz hizmeti alamıyoruz. Bir defa Adıyaman şehir merkezindeki ve Atatürk Bulvarı’ndaki kaldırımlar engellilere uygun değil. Bu kaldırımların biran önce engellilere göre yapılması tek beklentimizdir. Bu sorunun yanı sıra bir diğer sorun ise ilimizde bulunan üst geçitlerin sadece üs hizmeti vermesidir. Yapıldığı günden bu yana hiçbir engellinin kullanamadığı bu üst geçitleri aynı zamanda yaşlı insanlar ve çocuklu ailelerde kullanamıyorlar. Bir defa bu üst geçitler yapılırken hiçbir yetkili “Acaba burayı kimler kullanabilir?” diye düşünmemiş. O günün şartlarında bir hatanın yapıldığı bir gerçek. Peki bu hatayı düzeltmek çok mu zor. Bu üst geçitlerin asansörlü ve yürüyen merdivenli olması gerekmez mi? Yerelde bu sorunun çözüme kavuşacağını düşünmediğimiz için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım talep ediyoruz. Yerelde zaten hiçbir yetkili sesimizi duymuyor ki; bu sorun çözüme kavuşsun. Bu konuları defalarca sosyal medyada ve gazetelerde gündeme getirmemize rağmen şimdiye kadar hiçbir yetkilinin bizleri arayıp bu sorunu çözdüğüne şahit olmadık. Eminim ki; sesimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a ulaştığı vakit bu sorunlarımız anında çözüme kavuşacaktır” dedi.

Haber: Ömer Karakuş