YEREL
Giriş Tarihi : 07-11-2021 23:48   Güncelleme : 11-11-2021 02:24

Fedakar Vatandaş Hayatını Hayır İşlerine Adadı

Adıyaman’da hayır işleriyle ismi sıkça anılan aynı zamanda hayır elçisi olarak bilinen Mehmet Ulum, bu defa ise Elazığ ilindeki üç ayrı okula temizlik malzemesi yardımında bulundu.

Fedakar Vatandaş Hayatını Hayır İşlerine Adadı

 

Yaptığı yardımlarla halkın takdirini toplayan Mehmet Ulum adlı vatandaş, hazırladığı temizlik malzemelerini Elazığ ilindeki okullara teslim etti.

İnsanlara yardımcı olmayı kendine bir görev olarak gören hayırsever Mehmet Ulum, yıllar önce kendine Adıyaman ilinde eğitim veren öğretmenlerine ulaşarak, onların okullarına yardımları ulaştırdı.

“Bu görevi hayatım devam ettiği sürece devam ettireceğim”

Topluma faydalı olabilmek için çalışmayı çok sevdiğini söyleyen Mehmet Ulum, “Yıllar önce Adıyaman İmam Hatip Lisesinde görev yapan Türk Dili Edebiyatı öğretmenim Özlem Tokgöz ve Adıyaman Ticaret Meslek Lisesinde bilgisayar dersine giren öğretmenim Ahmet Aydın’a yıllar sonra “Temiz İnsan Temiz Okul Projesi” kapsamında ulaştım. Böylelikle vefa örneği göstererek pandemi sürecini de fırsata çevirerek, öğretmenlerimin okullarına 1 yıllık temizlik malzemesi desteğinde bulundum. Elazığ Kaya Karakaya Anadolu Lisesinde görev yapan Türk Dili Edebiyatı öğretmenim Özlem Tokgöz, Bahçelievler Ortaokulunda görev yapan bilişim teknikleri öğretmenim Ahmet Aydın ve Genç Osman İşitme Engelliler okulunda görev yapan Uğur Tokgöz hocamızın okullarına temizlik malzemesi götürmenin mutluluğunu yaşadım. Yaptığımız çalışma kapsamındaki okullara bir yıllık temizlik malzemesiyle birlikte maske, sıvı sabun, camsil, genel temizleyici, çamaşır suyu ulaştırmak nasip oldu. Yıllar önce ilimizde görev yaptıktan sonra şuan da Elazığ da görev yapan hocalarım ise beni karşılarında gördüklerinde çok mutlu oldular. Ayrıca öğrencilerimize katkı da bulunduğum için çok mutluyum. Bu görevi hayatım devam ettiği sürece devam ettireceğim. Bu çalışmanın mimarlarından olan ABC Deterjan Adana Bölge Müdürü Hakan Kılınçlar’a, Onur Doğanok’a ve Mas Platform Vinç Kiralama San ve Tic. Ltd. Şti. yöneticisi Erkan Dilek’a katkılarından dolayı çok teşekkür ederim” dedi.

Yıllar önce eğitim verdikleri öğrencileri Mehmet Ulum’u yıllar sonra karşılarında gören Özlem Tokgöz, Uğur Tokgöz ve Ahmet Aydın adlı eğitimciler, Adıyamanlı öğrencileri Mehmet Ulum’un çok vefalı bir öğrenci olduğunu ifade ederek, okullarına yapılan yardımlardan dolayı çok duygulandıklarını belirttiler.

Haber: Fatma Karakuş