SİYASET
Giriş Tarihi : 04-08-2021 01:39   Güncelleme : 19-08-2021 15:07

İş İnsanı Sinan Karahan, CHP Kadın Kollarını Ağırladı

İş insanı Sinan Karahan, CHP Adıyaman Kadın Kolları Başkanı Songül Yavuz’u ve yönetimini davet ederek, CHP’li kadınların sosyal sorumluluk çalışmalarına verdikleri destekten dolayı tebrik etti.

İş İnsanı Sinan Karahan, CHP Kadın Kollarını Ağırladı

 

Başkan Songül Yavuz teşkilatıyla birlikte davetli olduğu programda ülkemizde yaşanan kadın cinayetlerine verdikleri tepkiden, kadının hak ve özgürlüğü önündeki engellerin kaldırılması için yaptıkları bir dizi etkinliklerden bahsetti.

“CHP’li kadınların üstlendikleri misyon oldukça önemlidir”

Kadınların ülkemizde bütün safların en önünde mücadele ettiklerini hatırlatan iş insanı Sinan Karahan, “Örgütsel gücün en önemli göstergesi kadın dayanışmasıdır. Cumhuriyetin kurulmasında, cephelerde mücadele eden tüm kadınlarımızı saygıyla anıyorum. Bana göre bir partinin en önemli gücü kadın kollarıdır. Hem ülkemizde hem de ilimizde CHP kadın kollarındaki kadınlarımız yoğun bir çalışma içerisindeler. Bu çalışmaları yakından takip ederek, kadın kollarımızda bulunan bütün kadınlarımızı kutluyorum. Yıl içerisinde insanlara ulaşarak, kadın haklarını savunarak, kadınlara yönelik yapılan bütün olumsuz davranışlara tepkilerini gösteren CHP’li kadınların üstlendikleri misyon oldukça önemlidir. Ülkemizde son yıllarda kadınlara yönelik saldırılarda ilk tepkiyi veren CHP’li kadınlarımızdır. Bu gibi konularda CHP’li kadınlarımızın duyarlıklarından onları destekleyerek, kutluyorum. Yıl içerisinde yaptıkları basın açıklamaları ve ziyaretlerden dolayı yoğun bir şekilde çalışan CHP Adıyaman Kadın Kolları Başkanımız Sayın Songül Yavuz’u ve yönetimini davet ettiğim için oldukça mutluyum. Sayın Songül Yavuz başkanım yoğun şekilde çalışmalarını sürdürmekteler. Sayın başkanıma ve yönetimine başarılarının devamını dilerim” dedi.

“Yönetimimizle birlikte çalmadık kapı bırakmayarak, insanlarımızın sorunlarını dinlemekteyiz”

İş insanı Sinan Karahan’ın misafirperverliğinden dolayı memnuniyetini dile getiren Başkan Songül Yavuz; “CHP Adıyaman kadın kolları başkanlığı olarak yoğun bir şekilde çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Bu çalışmalarımızı yaparken de ekip ruhuyla hareket ediyoruz. Yönetimimizle birlikte çalmadık kapı bırakmayarak, insanlarımızın sorunlarını dinlemekteyiz. Özellikle ziyaret ettiğimiz evlerde kadınlarımızın bizlere ulaştırdıkları sorunların çözüme kavuşması için yetkililerle görüşüyoruz. Adıyaman genelinde yapmış olduğumuz ziyaretlerden dolayı kapılarını çaldığımız her birey bizleri oldukça güzel bir şekilde karşılıyor. Çünkü Adıyaman insanı misafirperver ve kadirşinas bir yapıya sahiptir. Bu sebeple her gittiğimiz evde kadınlarımız çalışmalarımıza destek vererek, bizleri kutluyorlar. Saha çalışmalarına yoğun bir şekilde önem veren bir parti olduğumuz gibi kadın kollarımızın çalışmaları da partimiz için oldukça önemlidir. Ayrıca ülkemizde yaşanan kadın cinayetleri sayılarının giderek artmasını, toplum içerisinde kadınlarımızın en çok ezilen gruplar arasında olmasını asla kabul etmiyoruz. Kadınlarımız artık kendi ayakları üzerinde durabilen ve haklarını her ortamda savunan bireylerdir. Ülkemizin farklı illerden kadın cinayetleri haberlerinin gazetelerde ve TV kanallarında verilmesi hem bizleri hem de toplumun bütün bireylerini derinden üzmektedir. CHP Kadın Kolları Genel Başkanımız Sayın Aylin Nazlı Aka’nın başlatmış olduğu “Yaşam Hak” projesi kapsamında 30 Mart tarihine ilimize gelerek Adıyaman Barosu ile protokol imzalamasıyla Adıyaman’daki mağdur kadın ve çocukların yanında olduğunu resmileştirdik. Biz CHP Kadın kolları olarak “kadınlarımıza yalnız değilsiniz, biz varız” diyoruz. Kadınlara baskı ve şiddet uygulayan şahıslara yönelik cezaların daha da ağır olması gerektiğini düşünüyoruz. Yıl içerisinde kadın hakları konusunda yapmış olduğumuz basın açıklamaları ve yoğun ziyaretler sonrasında bizleri davet eden iş insanı Sinan Karahan’a yönetimim adına çok teşekkür ediyorum. Böylesine bir davette kadının öneminden bahseden ve bizleri onurlandıran Sinan Karahan’a çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Haber: Ömer Karakuş