YEREL
Giriş Tarihi : 04-10-2021 09:47   Güncelleme : 10-10-2021 01:32

Vali Mahmut Çuhadar Ve İl Protokolü, Gazileri Ziyaret Etti

Vali Mahmut Çuhadar ve il protokolü “19 Eylül Gaziler Günü” dolayısıyla vatan uğruna canını siper eden Türk kahramanlığının yaşayan abideleri gazileri evlerinde ziyaret etti.

Vali Mahmut Çuhadar Ve İl Protokolü, Gazileri Ziyaret Etti

 

Kahraman Gazileri ziyarette Vali Mahmut Çuhadar’a Belediye Başkan Yardımcısı Şerif Ayaz, İl Jandarma Komutanı Albay Bilgihan Yeşilyurt, İl Emniyet Müdür Yardımcısı Feyzullah Karaaslan, Askerlik Şubesi Başkanı Yüzbaşı Yasin Gündoğmuş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi eşlik etti.   

Protokol üyeleri, ziyaret programı kapsamında ilk olarak 2016 yılında Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde PKK bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışmada yaralanan Malul Gazi Polis Memuru Abdulvahap Tepe’yi ziyaret etti.

Buradaki ziyaretin ardından il protokolü, 1996 yılında Adıyaman Merkez Yavuz Selim Mahallesi, Çukobirlik işletmesi karşısında bulunan Emniyet Müdürlüğü lojmanlarına düzenlenen terör saldırısı esnasında Çukobirlik personeli olarak görevi başında yaralanan Malul Sivil Gazi Mehmet Çelik’i evinde ziyaret etti.

Heyet son olarak, 26 Eylül 2016 tarihinde Mardin-Derik arasında PKK bölücü terör örgütü mensupları tarafından yola döşenmiş olan EYP’nin patlaması sonucu yaralanan Malul Gazi Uzman Çavuş Abdullah Kaya’yı ve ailesini ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretlerde Vali Mahmut Çuhadar ve protokol üyeleri, kutsal vatan toprakları uğruna canını siper eden gazilerle sohbet ederek yakın ilgili gösterdi. Gazilerin çocuklarına da yakın ilgi göstererek oyuncak ve çeşitli hediyeler veren Vali Mahmut Çuhadar, vatanın her karış toprağına kanlarını akıtan ve Türk tarihine altın sayfalar yazdıran gazilerimizin bu onurlu gününü kutlayıp, sağlıklı ve uzun ömürler diledi.