EĞİTİM
Giriş Tarihi : 14-11-2021 21:01   Güncelleme : 04-12-2021 23:39

ADYÜ Öğrencileri Karadağ Mesire Alanında Çöp Topladı

Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi çevre dostu öğrencileri tarafından “Gönüllülük Çalışmaları” dersi kapsamında Karadağ Mesire Alanında çöp toplama etkinliği gerçekleştirildi.

ADYÜ Öğrencileri Karadağ Mesire Alanında Çöp Topladı

 

Öğrencilere çevre ve geri dönüşüm bilincinin oluşturulması ve topluma örnek olmak amacıyla düzenlenen etkinlikte, geri dönüşüm malzemeleri ve çöpler toplandı. Ayrıca etkinlikte öğrencilere çevre bilinciyle ilgili bilgiler verildi.

Ders sorumlusu Dr. Öğr. Üyesi Gülşen Kırpık nezaretinde gerçekleştirilen çöp toplama etkinliği, kamuoyunun takdirini topladı.

Gerçekleştirilen etkinlikle ilgili konuşan Dr. Öğr. Üyesi Kırpık, “Eczacılık Fakültemizin Gönüllülük Çalışmaları dersi kapsamında gönüllü öğrencilerimiz ile Karadağ Mesire Alanında çöp toplama etkinliğini gerçekleştirdik. Örnek olması ve çevre bilincinin geliştirilmesi anlamında verimli bir etkinliğin altına imza atmış bulunduk. Bu etkinliğimiz ile ilgili olmak üzere, desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Sayın Mehmet Turgut'a, Rektör Yardımcımız Prof. Dr. Sayın Cumhur Kırılmış'a, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Sayın Murat Koca'ya, ulaşım ve temizlik ile ilgili destekleriyle yanımızda olan Adıyaman Belediye Başkanı Sayın Süleyman Kılınç'a teşekkürlerimizi sunuyoruz.  Bununla birlikte topluma ve çevreye duyarlı davranışlarıyla örnek olan çok kıymetli öğrencilerimi de ayrıca tebrik ediyorum.” şeklinde konuştu.